НБУ повідомив про початок оверсайту низки суб'єктів інфраструктури фінринку з 2024 року
Це стосуватиметься суб'єктів, які виконують функції центрального депозитарію цінних паперів, центрального контрагента, торгового репозиторію і системи розрахунків у цінних паперах

Національний банк з 1 січня 2024 року здійснюватиме оверсайт суб’єктів, які виконують функції центрального депозитарію цінних паперів, центрального контрагента, торгового репозиторію та системи розрахунків у цінних паперах.
Про це йдеться на сайті НБУ.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зазначається, що Нацбанк визначив основні організаційні засади та порядок здійснення оверсайту інфраструктури ринків капіталу, що базуються на принципах для інфраструктури фінансового ринку, прийнятих Банком міжнародних розрахунків і Міжнародною організацією комісій з цінних паперів.
Зокрема, регулятор визначив:
- мету, порядок та періодичність здійснення моніторингу діяльності об’єктів оверсайту інфраструктури ринків капіталу на основі таких параметрів: ефективність і результативність діяльності; надійність і безперервність діяльності;
- порядок та періодичність здійснення оцінювання об’єктів оверсайту інфраструктури ринків капіталу на відповідність міжнародним стандартам оверсайту. Зокрема, встановлено: види оцінювання (комплексне та тематичне); етапи здійснення оцінювання; джерела інформації для здійснення оцінювання; порядок складання звіту за результатами оцінювання;
- порядок надання рекомендацій за результатами оцінювання та періодичність здійснення аналізу стану їхнього виконання об’єктом оверсайту інфраструктури ринків капіталу;
- порядок обміну інформацією з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку під час здійснення оверсайту об’єктів оверсайту інфраструктури ринків капіталу.
Згідно з постановою, НБУ здійснюватиме оверсайт із метою забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування інфраструктури ринків капіталу, що включає:
- моніторинг об’єкта оверсайту;
- оцінювання об’єкта оверсайту на відповідність міжнародним стандартам оверсайту;
- надання рекомендацій щодо вдосконалення діяльності об’єкта оверсайту.
Зазначається, що Нацбанк для здійснення оверсайту співпрацюватиме з НКЦПФР, а також з іншими органами державної влади та міжнародними організаціями.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ планує оновити вимоги до управління кредитними спілками.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.