Кабмін пропонує контролювати діяльність суб’єктів лобіювання та адвокації в Україні – Мельничук
Проєкт спрямований на реалізацію рекомендацій Єврокомісії та є частиною урядового антиолігархічного плану дій

Кабмін схвалив проєкт закону «Про доброчесне лобіювання та адвокацію в Україні».
Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
Зазначається, що проєкт закону спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської комісії, зафіксованих у Пакеті розширення, та є частиною урядового антиолігархічного плану дій.
«Проект закону має на меті забезпечення правових засад лобіювання в Україні відповідно до міжнародних практик і стандартів, забезпечення нормативно-правового регулювання взаємодії посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування із заінтересованими сторонами та суб’єктами лобіювання», – заявив Мельничук. Він додав, що проєкт має на меті також встановлення прозорих механізмів забезпечення діяльності суб’єктів лобіювання і посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування і механізмів контролю за лобістською діяльністю.
Доопрацьований законопроєкт враховує пропозиції, надані коаліцією громадських організацій, зокрема, у частині про адвокацію, написав Мельничук.
Як уточнив нардеп Ярослав Железняк, відповідний проєкт встановлює:
- термінологію у сфері лобіювання та адвокації;
- права та обов’язки суб’єктів лобіювання та суб’єктів адвокації;
- методи впливу;
- правила етичної поведінки суб’єктів лобіювання;
- створення реєстру прозорості, держателем та адміністратором якого є НАЗК;
- порядок реєстрації у реєстрі прозорості та винятки з нього;
- доступ до реєстру прозорості (відкритий і безкоштовний);
- звітність суб’єкта лобіювання, що вноситься до реєстру прозорості;
- механізми контролю за діяльністю суб’єктів лобіювання та адвокації шляхом моніторингу дотримання законодавства з питань лобіювання та адвокації.
За словами нардепа, відомості, які вносяться до реєстру прозорості, є публічними в частині, що не суперечить положенням закону «Про захист персональних даних». Згідно з документом, до реєстру вносяться відомості про лобістські контракти, джерела фінансування, клієнтів і бенефіціарів здійснення лобіювання (не є комерційною, державною, банківською або іншою охоронюваною законодавством інформацією).
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін пропонує РНБО заборонити постачання Південному Судану товарів військового призначення на пів року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].