Як змінилося законодавство з 02.04.2024 по 08.04.2024
1. Регуляторні акти.
Кабінет Міністрів України:
Суть: Строк, на який створено індустріальний парк «Галіція», становить 30 років. Парк «Галіція» розміщується на території м. Калуша Калуського району Івано-Франківської області. Строк, на який створено індустріальний парк «Дністер», становить 35 років. Парк «Дністер» розміщується на території Ямпільської міської територіальної громади Могилів-Подільського району Вінницької області. Строк, на який створено індустріальний парк «Червоноград», становить 30 років. Парк «Червоноград» розміщується на території Червоноградської міської територіальної громади Червоноградського району Львівської області.
Суть: Вимоги цього порядку поширюються на суб’єктів господарювання, що проєктують очисні споруди систем централізованого водовідведення, суб’єктів господарювання, які провадять діяльність із централізованого водовідведення. Технологічні процеси й методи очищення стічних вод та обробки осадів повинні забезпечувати можливість очищення стічних вод до рівня, передбаченого вимогами, що встановлені в дозволі на спеціальне водокористування для таких очисних споруд.
Порядок передбачає такі показники максимальної концентрації забруднювальних речовин у стічних водах:
Документ: постанова від 2 квітня 2024 року №366 про внесення зміни до правил перетинання державного кордону громадянами України.
Суть: Кабінет Міністрів України схвалив зміни щодо перетину державного кордону студентами-бакалаврами. Документ передбачає, що студенти-чоловіки зможуть перетинати кордон під час воєнного стану за умов, якщо вони:
Документ: Постанова від 29 березня 2024 р. № 341 про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державного стимулювання створення індустріальних парків.
Суть: цей порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінекономіки у державному бюджеті за бюджетною програмою «Державне стимулювання створення індустріальних парків». Якщо ініціатор створення індустріальних парків – суб’єкт господарювання, керуюча компанія або учасник індустріального парку, які подали в установленому порядку заяву про отримання бюджетних коштів (далі – заявник), є підприємством комунальної форми власності, Мінекономіки включає його до мережі розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету як одержувача бюджетних коштів.
Бюджетні кошти спрямовуються на:
КРАІЛ:
Суть: Порядок визначає процедуру розгляду звернень громадян, здійснення контролю за дотриманням строків їх розгляду, основні вимоги до організації і проведення особистого прийому громадян, а також загальні засади ведення діловодства за зверненнями громадян у КРАІЛ. Дія цього порядку не поширюється на:
Міндовкілля:
Суть: Страхова сума за одним договором страхування відповідальності визначається під час укладення такого договору або внесення змін до нього та не може становити більше ніж:
НКЦПФР:
Суть: суб’єктами перевірки є:
2. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.
Що пропонується: законопроєктом передбачається поступове до 2028 року підвищення специфічних ставок акцизного податку із сигарет, сигарил і тютюновмісних виробів для електричного нагрівання до 120 євро за 1000 штук. Крім того, пропонується встановлювати ставки акцизного податку не у гривнях, а у євро. Проєкт також передбачає збільшення установленого розміру середньомісячного обсягу реалізації на митній території України тютюнових виробів із 115 до 120 відсотків.
Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Ладою Булах.
Статус: опрацьовується в комітеті.
Що пропонується: законопроєктом пропонується тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, звільнити від оподаткування митом і податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту (у тому числі раніше поміщених в інші митні режими) складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів) безпілотних систем механізованого розмінування, що ввозяться суб'єктами господарювання для використання у власній виробничій діяльності з виробництва та/або ремонту безпілотних систем. Йдеться про складові, що класифікуються у товарних позиціях 8479 згідно з УКТ ЗЕД.
Ініціатор: Кабмін.
Статус: опрацьовується в комітеті.
Що пропонується: проєктом закону пропонуються:
продовження (з 2025 року до 2028 року) строку оформлення нетребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, здійснення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та їх спадкоємцями земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок;
відновлення обов’язковості підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників (на сьогодні норма зупинена на час військового стану);
продовження до 2026 року пілотного проєкту з внесення відомостей до Державного земельного кадастру сертифікованими інженерами-землевпорядниками, тощо.
Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Валерієм Стернійчуком.
Статус: опрацьовується в комітеті.
Що пропонується: законопроєктом передбачається:
посилення вимог до реклами азартних ігор (у тому числі заборона реклами в мережі Інтернет, заборона спекуляцій на темі війни та волонтерства, а також обмеження можливості зловживань спонсорством для прикриття реклами тощо). Поряд із цим пропонується збільшення штрафних санкцій за порушення у цій сфері (з 300 до 600 мінімальних заробітних плат), у тому числі повторне порушення передбачено як нову підставу для анулювання ліцензії організатора азартних ігор;
пропонується запровадити неможливість використання гравцем більше ніж одного рахунка для здійснення всіх розрахунків із організатором азартних ігор;
запроваджується механізм компенсації на користь гравця, якому організатор не забезпечив неможливість участі в азартній грі попри заявлені гравцем самообмеження, тощо.
Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Данилом Гетманцевим.
Статус: опрацьовується в комітеті.
Що пропонується: законопроєктом пропонується встановити мораторій на примусову реалізацію майна оборонно-промислових підприємств. Це також стосується господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить 50 і більше відсотків.
Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Олексієм Мовчаном.
Статус: опрацьовується в комітеті.
3. Важливі новини:
За дев’ять місяців 2023/24 МР Україна експортувала майже 35 млн тонн зерна
НБУ пропонує оновити порядок здійснення операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах
В Україні запрацювала облікова система часток ТОВ та ТДВ – НКЦПФР
НКРЕКП встановила нові граничні ціни на ринку е/е у 4000–8250 грн за МВт*год
НБУ пропонує дозволити перестрахування страховикам-нерезидентам без урахування рівня їх фінстійкості
Комітет ВР рекомендував до першого читання законопроєкт про «клуб білого бізнесу»
Бізнес просить ВР збільшити терміни повернення валютної виручки з 90 до 180 днів – Гетманцев
Мінфін США допомагатиме в кіберзахисті банків і фінустанов України – НБУ
НКРЕКП запровадила європейську практику надання доступу до газосховищ
В Україні знову запрацювала держпрограма кешбеку 25% на аграрну техніку
Бекграунд. Раніше Mind писав, що змінилося для бізнесу та влади з 26.03.2024 по 01.04.2024.