Депутати ВР пропонують встановити мораторій на примусову реалізацію майна оборонно-промислових підприємств
Це також стосується господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить 50 і більше відсотків

Депутат ВР пропонують підвищити ефективність управління державним майном, вдосконалити механізм реалізації арештованого майна та наблизити правові стандарти в Україні до європейських.
Відповідний проєкт закону зареєстровано і опубліковано на сайті ВР.
«Виконання Україною її статутних та індивідуальних зобов’язань як держави – члена Ради Європи, передбачає здійснення пакета пріоритетних заходів з адаптації українського законодавства, інститутів та практики до європейських стандартів щодо прав людини, верховенства права і демократії. Серед основних причин виникнення проблеми невиконання рішень судів, Стратегія визначає наявність мораторіїв, які перешкоджають примусовому виконанню рішень судів», – йдеться у пояснювальній записці проєкту.
Проєктом закону передбачається внесення змін до законів України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна», «Про виконавче провадження», «Про іпотеку» та пропонується таке:
- встановити, що дія мораторію на застосування примусової реалізації майна розповсюджується на господарські товариства, у статутних капіталах яких частка держави становить 50 і більше відсотків та діє протягом 3 років із моменту набрання чинності таким законом;
- встановити мораторій на застосування примусової реалізації майна господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі;
- запровадити положення, що реалізація арештованого майна здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів (публічних торгів) в електронній торговій системі, а саме: передбачити використання дворівневої електронної торгової системи для проведення торгів, що дозволяє розділити функції організатора, адміністратора та операторів електронних майданчиків з реалізації арештованого майна, тощо.
Крім того, законопроєктом пропонується передбачити, що порядок реалізації майна, на яке звернуто стягнення, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів) або прав на нього на конкурентних засадах у формі аукціонів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що депутати ВР пропонують створити «клуб білого бізнесу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].