Рада схвалила введення штрафів за порушення закону про мобілізацію

Відповідний законопроєкт парламентарі прийняли в цілому 256 голосами «за»

Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації. «За» проголосували 256 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Обʼєктивно, всі зміни, які обіцяв комітет внести про помʼякшення, –  зробили. Багато негативних норм прибрали», – зазначив він.

Як раніше писав нардеп Максим Бужанський, суми штрафів під час війни залишилися такими самими, як були рекомендовані до першого читання, за винятком верхнього порогу за статтею 210 та 210-1, там буде 25 500 грн.

За його словами, згідно з проєктом, адміністративний штраф накладатимуть протягом року, але не пізніше трьох місяців із моменту виявлення правопорушення.

Крім того, було додано три режими: правопорушення, повторне правопорушення та правопорушення під час дії режиму воєнного стану.

Нардеп також наголосив, що статті 210 і 210-1 не застосовуватимуть щодо тих даних про призовника, які ТЦК може отримати шляхом доступу до відкритих для нього державних реєстрів.

Нагадаємо: документом пропонується внесення до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, зокрема щодо збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Згідно з проєктом закону, за порушення правил військового обліку штраф становитиме від 3400 до 5100 грн, повторно або в особливий період – від 17 000 до 22 500 грн.

Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час передбачається штраф від 5100 до 8500 для населення та 17 000 – 34 000 для посадовців та юридичних осіб.

Зокрема, у воєнний час для громадян штраф становитиме від 17 000 до 22 500 грн, для посадових та юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 грн.

Профільний парламентський комітет під час розгляду законопроєкту виключив норми про можливість адміністративного арешту на 3 доби в разі відсутності військово-облікових документів і відхилив норму про покарання у вигляді ув'язнення за відмову від проходження медогляду.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що правоохоронний Комітет ВР розглянув поправки до другого читання законопроєкту №10379 про відповідальність за порушення закону про мобілізацію. Отже, Комітет залишив суми штрафів за порушення військового обліку та мобілізації на попередньому рівні – як рекомендував ще до першого читання. Виняток – верхній поріг за статтями 210 та 210-1, де передбачається штраф у розмірі 25 500 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS