Комітет ВР підтримав введення штрафів за порушення закону про мобілізацію – нардеп
Крім того, комітет пропонує додати нові умови, які вважатимуться порушеннями

Правоохоронний Комітет ВР розглянув поправки до другого читання законопроєкту №10379 про відповідальність за порушення закону про мобілізацію.
Про це повідомив нардеп Максим Бужанський.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Суми штрафів під час війни залишилися такими ж, як були рекомендовані до першого читання, за посиланням нижче, за винятком верхнього порогу за статтею 210 та 210-1, там буде 25 500 грн, у моєму попередньому посту помилка», – написав він.
Отже, комітет залишив суми штрафів за порушення військового обліку та мобілізації на попередньому рівні – як рекомендував ще до першого читання. Виняток – верхній поріг за статтями 210 та 210-1, де передбачається штраф у розмірі 25 500 грн.
За його словами, згідно з проєктом, адміністративний штраф накладатимуть протягом року, але не пізніше трьох місяців із моменту виявлення правопорушення.
Крім того, було додано три режими, правопорушення, повторне правопорушення та правопорушення під час дії режиму воєнного стану.
Нардеп також наголосив, що статті 210 і 210-1 не застосовуватимуть щодо тих даних про призовника, які ТЦК може отримати шляхом доступу до відкритих для нього державних реєстрів.
«Нагадаю, Кабмін пропонував кілька років в'язниці та штрафи у 200 тисяч, комітет в'язницю виключив, штрафи зменшив», – уточнив він.
Довідково.
Документом пропонується внесення до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, зокрема щодо збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Згідно з проєктом закону, за порушення правил військового обліку штраф становитиме від 3400 до 5100 грн, повторно або в особливий період – від 17 тисяч до 22 500 грн.
Водночас за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний час передбачається штраф від 5100 до 8500 для населення та 17 000 – 34 000 для посадовців та юридичних осіб.
Зокрема, у воєнний час для громадян штраф становитиме від 17 000 до 22 500 грн, для посадових та юридичних осіб – від 34 000 до 59 500 грн.
Профільний парламентський комітет під час розгляду законопроєкту виключив норми про можливість адміністративного арешту на 3 доби в разі відсутності військово-облікових документів і відхилив норму про покарання у вигляді ув'язнення за відмову від проходження медогляду.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Він набере чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування – тобто від 18 травня. З розʼяснень Генштабу зрозуміло, що територіальні центри комплектування здійснюватимуть виклик громадян, які перебували на військовому обліку призовників і досягли 25-річного віку для уточнення облікових даних, проходження медичного огляду та оформлення відповідних військово-облікових документів. Тобто зняття чоловіків 25 років з обліку призовників і постановка їх на облік військовозобов’язаних.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.