Як подбати про своє ментальне здоров'я: 10 незвичних порад

Дослідження виявили нові стратегії для підтримки психіки людини, які до цього залишалися непоміченими

Зображення згенероване ШІ
Фото: depositphotos

Як подбати про своє ментальне здоров'я: 10 незвичних порад.

Про це пише NV з посиланням на дослідження.

Зазвичай для турботи за власним ментальним здоров'ям рекомендують прогулянки на свіжому повітрі, фітнес і збалансування сну, однак є й інші способи попіклуватися про себе.

Розумне світло

Дослідник Мохамед Бобекрі знайшов зв'язок між недугами у психічному здоров'ї та браком світла. Блакитні тони сонця або яскравих ламп можуть регулювати циркадні ритми людини й підвищувати пізнавальну активність, настрій і пильність, пригнічуючи вироблення мелатоніну.


Ефект тепла

Дослідження австралійських медиків Джой Хуссейн і Марка Коена показало, що відвідування сауни або використання грілок, може значно поліпшити психічне здоров’я. Це пояснюється тим, що за температури 37–38 градусів за Цельсієм в організмі виробляється пролактин, що підвищує рівень ендорфінів і запобігає тривозі.


Споживати ґрунт

Згідно з висновками роботи британського дослідника Грема Рука, запобігти депресії може навіть періодичне вживання в їжу невеликої кількості ґрунту.


Нейрогенез

Китайські дослідники встановили, що на народження нових клітин мозку (нейрогенез) впливає контрольована взаємодія з імпульсними електромагнітними полями. Це допомагає знизити окислювальний стрес і навіть синхронізувати мозкові хвилі. Деякі лікарі використовують таку стимуляцію для зняття важкої депресії.


Вживання пробіотиків

Пробіотики та пребіотики регулюють роботу екосистеми кишківника, що своєю чергою може підвищувати вироблення серотоніну й дофаміну.


Практики mind-body

Усвідомлений рух тілом, на кшталт йоги чи танців, можуть знижувати тривожність і підвищувати життєвий тонус. 


Розмова з самим собою

Німецький дослідник Барт Гертс довів, що, регулярно озвучуючи свої думки вголос, людина задіює інтегровані нейронні мережі, що беруть участь у сприйнятті та міркуваннях. У такий спосіб людина може більш адаптивно обробляти переживання, посилювати усвідомленість та емоційну регуляцію.


Періодичне усамітнення

Американські медики дослідили вплив усамітнення на психологічне здоров'я людини. Вдалося встановити, що вільний від  чинників і подразників час може омолодити душу.


Віртуальна реальність

Психологи з Frontiers помітили, що середовище віртуальної реальності посилює емоції. Дослідники пояснюють, що під час VR-терапії люди стикаються з індивідуальними, яскравими сценаріями, які перебудовують спотворені когнітивні карти, що лежать в основі депресії, тривоги, посттравматичного стресового розладу та багато чого іншого, що призводить до глибокого одужання.

Бекграунд. Раніше Mind розповідав як зменшити вплив негативних новин на психічне здоров’я. Ці 6 порад допоможуть знизити рівень стресу та підвищити продуктивність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS