Угорщина «тихо» взяла рекордний кредит в $1 млрд у банків Китаю

Не маючи доступу до фондів ЄС через суперечки з Брюсселем, Орбан шукає гроші на стороні

фото DR

Навесні 2024 року Будапешт взяв у трьох китайських банків кредит на 1 млрд євро, найбільший з коли-небудь взятих державою, повідомляє Politico з посиланням на дані Управління боргом Угорщини.

Рекордну позику Угорщина отримала на тлі рекордного зростання її державного боргу до 140 млрд євро, що становить 73,5% ВВП, і дефіциту бюджету в 6,7% ВВП, і втрати доступу до фондів Євросоюзу через суперечки з Брюсселем.

Кредит, наданий Банком розвитку Китаю, Експортно-імпортним банком Китаю та угорським відділенням Банку Китаю, був повністю використаний 19 квітня та має бути погашений протягом трьох років, повідомляє Politico.

Кредитна угода дозволяє фінансувати інвестиції в інфраструктуру та енергетику, серед інших галузей, при збереженні співвідношення державного боргу до ВВП у межах 28,9%, додає ЗМІ з посиланням на урядове відомство.

Будапешт не оголошував про угоду. Про це стало відомо лише після того, як цього літа були опубліковані дані агентства з державного боргу. Інші деталі кредиту, зокрема процентну ставку та графік погашення, агентство не розголошує.

Угорщина активно поглиблює свої зв'язки з Китаєм, про що свідчить травневий візит Сі Цзіньпіна до Будапешта, під час якого сторони підписали низку угод щодо інфраструктурних проєктів. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також відвідав Пекін під час так званої миротворчої місії в липні.

Непогоджені дипломатичні зусилля Орбана, а саме його зустрічі з російським і китайським лідерами владіміром путіним і Сі Цзіньпіном викликали гнів у всьому ЄС.

У Брюсселі наголосили, що, хоча Угорщина головує в Раді ЄС, Орбан у цих поїздках не представляє європейський блок.

Європейська комісія 15 липня оголосила, що скоротить свою участь у неформальних зустрічах, запланованих Угорщиною під час її головування в ЄС після «мирної місії» Орбана.

Угорщина, яка вважається найбільш наближеним до Кремля членом ЄС, неодноразово перешкоджала наданню допомоги Україні через те, що це нібито «продовжує» та «загострює» війну.

Бекграунд. Як повідомлялося, в МЗС Польщі запропонували Угорщині вийти зі складу Євросоюзу. Заступник міністра закордонних справ назвав політику Орбана «антиєвропейською, антиукраїнською та антипольською».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS