В МЗС Польщі запропонували Угорщині вийти зі складу Євросоюзу
Заступник міністра закордонних справ назвав політику Орбана «антиєвропейською, антиукраїнською та антипольською»

Заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський запропонував прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану вивести свою країну з Євросоюзу та НАТО та створити союз із владіміром путіним.
«Я не дуже розумію, чому Угорщина хоче залишатися членом організацій, які їй так не подобаються і які нібито погано до неї ставляться. Чому б йому (Орбану. – Mind) не створити союз із владіміром путіним та представниками інших авторитарних держав такого типу?» – заявив Бартошевський, якого цитує Onet.pl.
Дипломат назвав політику Орбана «антиєвропейською, антиукраїнською та антипольською».
Заступник глави МЗС також нагадав, що угорський прем'єр наразі блокує 2 млрд злотих (468 млн євро), які належать Польщі від ЄС у рамках відшкодування за військову техніку, передану Варшавою Україні, яка обороняється від російської військової агресії.
«Ми не ведемо справи з росією, на відміну від прем'єр-міністра Орбана, який знаходиться на задвірках міжнародної спільноти – як у Європейському Союзі, так і в НАТО», – так відреагував Бартошевський на критику на адресу Польщі, яка пролунала напередодні з боку Орбана.
Прем'єр-міністр Угорщини 27 липня розкритикував, на його думку, неправильну політику ЄС та всього Заходу, а також «лицемірство» Польщі.
«Поляки проводять лицемірну політику. Вони критикують нас за наші відносини з росією, але ведуть бізнес із росією через посередників. Я ніколи не бачив такого лицемірства з боку держави», – заявив Орбан з трибуни університету в румунській Трансільванії.
Очільник угорського уряду також знову похвалив дії експрезидента США Дональда Трампа, виступив на підтримку росії та заявив, що Україна нібито «не стане членом ЄС чи НАТО».
Крім того, Орбан звинуватив Варшаву у зміні балансу сил у Європі через ослаблення «осі Берлін – Париж на користь нової конфігурації Лондон – Варшава – Київ – країни Балтії – Скандинавія». За словами прем'єр-міністра Угорщини, це тягне за собою послаблення значущості його країни та веде до реалізації «старого плану Польщі».
Угорщина, яка головує в Раді ЄС до кінця року, постійно зазнає критики в доповідях Єврокомісії про верховенство права. Щодо уряду в Будапешті триває судовий розгляд відповідно до ст. 7 договору ЄС через загрозу правовій державності у країні. Суд ЄС у Люксембурзі в червні зобов'язав Угорщину виплатити штраф за те, що її уряд порушує європейське міграційне законодавство та правила надання притулку. Орбан назвав це рішення «обурливим».
Також Євросоюз заморозив фінансову допомогу Будапешту на 30 млрд євро, оскільки у країні існує реальний ризик корупції, а суди в Угорщині не вважаються незалежними. Це перший випадок, коли країну – голову Ради ЄС було покарано в рамках так званого механізму верховенства закону.
Бекграунд. Також стало відомо, що Угорщина вводить правила, що дозволять росіянам і білорусам в’їжджати у країну без перевірки безпеки. Це може нести загрозу іншим країнам шенгенської зони, куди потім можуть вирушити.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].