Греція продовжила блокувати місце рейдової перевалки російської нафти на два місяці

Заборона комерційного судноплавства в Лаконській затоці триватиме майже сім місяців

Фото: manifoldtimes.com

Військово-морські сили (ВМС) Греції продовжили серію навчань на двомісячний строк, намагаючись унеможливити використання акваторії Лаконської затоки поблизу південного узбережжя країни для рейдового перевантаження російської нафти та нафтопродуктів.

Як свідчить повідомлення Гідрографічної служби ВМС Греції, новий термін навчань діятиме (ОНОВЛЕНО 28.11.2024 о 12.52 у зв'язку з оновленням інформації на першоджерелі. – Mindз 15 вересня до 15 листопада (у попередній редакції новини – з 24 вересня до 24 листопада. – Mind)

Грецькі ВМС розпочали серію маневрів 1 травня 2024 року. Відтоді терміни навчань продовжувалися декілька разів. Попередній період навчань тривав (ОНОВЛЕНО 28.11.2024 о 12.52 у зв'язку з оновленням інформації на першоджерелі. – Mind) з 15 липня до 15 вересня (у попередній редакції новини – який розпочався 24 липня та завершиться 24 вересня. – Mind).

У такий спосіб Греція намагається припинити перевантаження російської нафти та нафтопродуктів із судна на судно поблизу своїх берегів. Оголошення навчань передбачає заборону комерційного судноплавства.

До початку військово-морських навчань акваторія Лаконської затоки була найбільшим у Європі та одним із найбільших у світі місць рейдової перевалки нафти та нафтопродуктів. Після запровадження західних санкцій і масштабної переорієнтації російського нафтового експорту в Азію цією локацією активно користувалися учасники торгівлі російською сировиною та паливом, щоб обходити обмеження, зокрема режим цінової межі.

Після оголошення маневрів рейдові операції з російськими вантажами перемістилися до інших місць у Середземному морі – передусім до берегів Мальти й узбережжя Єгипту поблизу Порт-Саїду.

Бекграунд. Одразу після початку навчань деякі рейдові операції розпочалися також у новій локації – поблизу міста Надор на східному узбережжі Марокко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS