Відкрити очі: 3 кроки для перевірки забудовника

Де і як інвестор може з'ясувати реальний стан новобудови

Фото: pixabay

Нещодавні банкрутства великих забудовників змушують потенційних інвесторів серйозніше ставитися до купівлі житла в новобудовах. Перед тим як вкладати кошти та підписувати відповідні папери, варто пересвідчитись, що компанія дійсно існує і будівлю буде зведено.

Голова Державної інспекції містобудування Юрій Васильченко розповів Mind про особливості вибору квартири на первинному ринку та на що інвесторам варто звернути увагу.

До придбання дорогого майна треба підходити зважено, без зайвого поспіху. Зокрема, якщо це купівля нерухомості на первинному ринку.

І саме тому покупцю треба мати на увазі кілька ключових моментів.

Шукати інформацію про забудовника 

Потрібно перевірити інформацію про забудовника, замовника та виконавців робіт (їхні повні назви, код ЄДРПОУ, контактні дані – бажано номера не лише мобільних телефонів, а й стаціонарних), уже здані об’єкти та ті, на яких наразі ведуться роботи (особливо – їхню кількість і стадію будівництва). Знайти все це можна через сайт конкретного об’єкта, інші інформаційні вебпортали.

Також можна промоніторити соціальні мережі. Деякі забудови досить жваво обговорюють в інтернеті, тому за ключовими запитами можна знайти багато важливої та цікавої інформації.

Далі варто її перевірити. Для цього є кілька шляхів:

Які документи вимагати від забудовника 

Необхідно ознайомитися з копіями:

Це основний перелік документів, на які першочергово варто звернути увагу.

Їхні копії можна отримати у відділі продажів забудовника, ріелтера або на сайті об’єкта. Якщо вам відмовили, то варто задуматися, чому їх приховують.

Отримані документи обов’язково варто перевірити через вищезгадані електронні реєстри та портали.

Перевірка обіцянок

Відповідність фактично проведених робіт, які зазначені в документах.

Після ознайомлення із всіма документами просто необхідно наживо оглянути забудову. Наприклад, чи відповідає фактична висотність тій, яка зазначена в дозвільних документах.

Сподіваюся, перераховані поради стануть у пригоді майбутнім інвесторам та допоможуть вибрати надійний варіант для придбання якісного та комфортного житла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS