Житло дорожчає, іпотека набирає обертів, запускаються нові проєкти: які ще тенденції в нерухомості?
Яким зараз є ринок нерухомості в Україні, детально розповіли учасники Mind Invest Summit 2024
Як ринок нерухомості змінювався від початку великої війни, з якими викликами зіткнувся, що відбувається в секторі зараз та чому девелопери продовжують запускати нові проєкти? Про це й багато іншого розповіли спікери Mind Invest Summit 2024 в рамках панельної дискусії «Девелопмент та матеріали».
Участь в обговоренні взяли:
- Олена Унаньян, директорка з розвитку бізнесу ЛУН
- Олесь Піщак, власник Audit of Sales, керуючий партнер компанії «БУДЕ ДІМ»
Ось кілька цитат експертів.
Олена Унаньян, директорка з розвитку бізнесу ЛУН:
«В останні пів року продажі відчутно просіли. Водночас девелопери продовжують запускати нові проєкти. Вони не демпінгують ціни. У деяких регіонах вартість на житло продовжила зростати. Зараз на ринку турбулентність. Формується відкладений попит, який конвертується пізніше».
«Три регіони, де найбільше здано квадратних метрів у 2023 році: лідером є Київ та область (третина від загального обсягу). На другому місці – Львів і область (10%). На третьому – Вінницька (9%)».
«Активізувалась іпотека. Раніше девелоперам треба було самостійно шукати інструменти фінансування, пропонували розтермінування. 75% ЖК в Україні, які зараз продаються, користуються саме цим інструментом».
Олесь Піщак, власник Audit of Sales, керуючий партнер компанії «БУДЕ ДІМ»:
«Львів став мільйонником, люди починають цінувати життя за містом, додалося питання безпеки й автономності. Житлові комплекси забирають собі на котловані майже всю капіталізацію, а на будинках є інвестиційний заробіток на різниці котлован / готове житло».
«Ми зробили ґрунтовне дослідження ринку, відповідно до якого опитані рієлтори вказали на 67% продажів, як середній показник за кількістю угод у 2023 році в порівнянні з довоєнним 2021 роком у Львівській області. На ринку ключовим продуктом на сьогодні є таунхаус».
Повна версія розмови експертів – у нашому відео.
Нагадаємо, що протягом 28–29 червня у Львові відбувся Mind Invest Summit – конференція для інвесторів, підприємців, команд стартапів і всіх, хто серйозно розглядає Україну та її активи як об’єкти інвестування. Захід виявився справді цінним, оскільки зібрав в одному місці збалансований склад спікерів, які своїми виступами, судженнями, переконаннями й думками прямо або опосередковано впливають на інвестиційну привабливість країни.
***
у TikTok https://www.tiktok.com/@mind.ua.biz
в Telegram: https://t.me/mindUA
у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainemind/
в X (formerly Twitter): https://twitter.com/Mind_UA
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].