НКЦПФР хоче заборонити забудовникам-банкрутам укладати нові договори про участь у ФФБ
Проект рішення опублікований на сайті Нацкомісії, на пропозиції та зауваження є 10 днів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) оприлюднила проект рішення про внесення змін до нормативної бази щодо діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.
Документ схвалили на засіданні комісії 7 лютого.
«За результатами моніторингових заходів, які на постійній основі проводить НКЦПФР, останнім часом почастішали випадки банкрутства забудовників. Як наслідок, маємо не лише збільшення ризиків дестабілізації роботи ринку, але й підвищення рівня соціальної напруги серед громадян, які втрачають свої кошти», – зазначили у Нацкомісії.
Щоб убезпечити інвестиції громадян НКЦПФР пропонує:
зобов'язати компанію-управителя, з якою у громадян укладені договори про участь у Фонді фінансування будівництва (ФФБ), розміщувати на власному вебсайті інформацію про відкриття щодо забудовника провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) та результати його розгляду;
зобов’язати компанію-управителя припинити фінансування будівництва;
заборонити укладати нові договори про участь у ФФБ з громадянами, якщо стосовно забудовника відкрите провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність);
надати громадянам право на відмову від перераховування коштів згідно укладеного договору протягом строку провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) забудовника. Така відмова не вважатиметься порушенням умов договору.
Проект рішення опублікований на сайті Нацкомісії, зауваження та пропозиції до документу можна подати протягом 10 днів.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКЦПФР оновила список ненадійних інвестиційних проектів, тепер їх більше 400.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].