Бекґраунд. Роберт Шор – фахівець з сучасного арт-світу. Крім мистецтва його завжди цікавили книги, і він встиг попрацювати в кількох видавництвах.
Також Шор є автором серії програм на радіо ВВС. Останні 20 років він писав статті про мистецтво для журналу The Guardian, а також виступав театральним критиком у таких виданнях, як Time Out і Metro. У підсумку йому вдалося поєднати дві пристрасті – літературу і мистецтво. Тому зараз він – креативний директор журналу про сучасне мистецтво ELEPHANT.
Коли журналісти питають Шора, чому він вирішив писати про авторське право, автор з розумінням ставиться до їхнього здивування: «Хто в здоровому глузді хотів би про таке писати? Тема здається нудною». Однак у його книзі розповідь про авторське право стає легкою, невимушеною, подекуди навіть смішною, але при цьому дає читачеві детальне уявлення про досліджуваний предмет.
Оригінальна назва: Beg, Steal and Borrow: Artists against Originality
Видавництво: ArtHuss, Київ
Наклад: 1000 примірників
Сюжет. Отже, авторське право і мистецтво. Роберт Шор вважає, що копіювання – це фундаментальний і прогресивний людський інстинкт. Ми копіюємо один одного з народження і до смерті. Тому автор вирішує показати, звідки виникає це бажання і якого історичного розмаху воно набуває. Прагнення бути унікальним – це нормально, але Шор пояснює, що все насправді не так, як здається.
На сьогодні гострі кути мистецтва – копіювання, злодійство і спадкування – як ніколи актуальні для України. Як молоді, так і маститі митці часто виявляють неузгоджене використання своїх творів – від публікації без вказівки авторства до повного копіювання та присвоєння авторських прав на ідею.
Вам сподобається, якщо ви хоч трохи вхожі в культурну або творчу «тусовку» і хочете більше дізнатися про той її бік, який зазвичай не афішують.
Вам не сподобається, якщо ви або занадто добре знаєтеся на авторському праві, або геть далекі від мистецтва. У першому випадку ви не знайдете нічого нового для себе, а в другому – ніщо не зачепить.
Головна причина прочитати. Подивитися на авторське право з усіх позицій: художників, які під час навчання часто копіюють великих майстрів, сучасних творців-колажистів, що надихаються роботами колег, і правовласників, які не в захваті від усього цього.
Захоплюючий та іронічний нон-фікшн пояснить, чому суп Енді Уорхола – це мистецтво, а ваш – ні. Подорож світом сучасного арту, в яку запрошує нас автор книги – редактор «BBC Мистецтво» Вілл Ґомперц, сформує нове бачення і усвідомлення сучасних творчих процесів. Ґомперц пише про це для The Times, The Guardian і BBC.
Книга, написана мистецтвознавцем, присвячена драматичним епізодам в історії мистецтва. Чому «Джоконда» стала картиною картин усіх часів і народів і як було організовано одне з найбільших пограбувань XX століття? Як розпродавалися найцінніші полотна з музеїв? Про цей бік образотворчості та багато іншого автор розповідає жваво і захоплююче, що практично перетворює книгу на детектив.