«Великий локдаун»: як МВФ побачив найгіршу кризу за 90 років

На думку аналітиків Фонду, коронавірус «зжере» $9 трлн і зробить 2020-й найпровальнішим для світової економіки роком з часів Великої депресії

Фото: pixabay

Міжнародний валютний фонд опублікував доповідь з пригнічувальними цифрами. Через заходи щодо стримування поширення вірусу COVID-19 у 2020 році відбудеться різкий економічний спад. Світовий ВВП впаде на 3%, зокрема в США – на 5,9%, єврозоні – на 7,5%, в Україні – на 7,7%. У Китаї, де почалася пандемія, економічне зростання за підсумками року складе 1,2%.

Чим жахає МВФ?

«Світ занурився у великий локдаун, після того як країни вжили необхідних заходів щодо забезпечення карантину і практики соціального дистанціювання для стримування пандемії. Це призвело до такого широкомасштабного і швидкого колапсу активностей, що жодна людина за своє життя не бачила нічого подібного. Нинішня криза не схожа на будь-яку з попередніх... Це воістину глобальна криза, бо вона не пощадила жодної країни», – прокоментувала вчорашню доповідь головний економіст МВФ Гіта Гопінат.

До вчорашнього дня гіршим після Великої депресії потрясінням для глобальної економіки вважали світову фінансову кризу 2008–2009 років. За словами Гіти Гопінат, той колапс – «ліліпут» порівняно з нинішнім, бо світова економіка у 2009-му скоротилася лише на 0,08%. Звичайні люди пережили фінансову кризу 12 років тому, як правило, без суттєвих ускладнень.

«Нинішня рецесія глибока. Вона породжує проблеми неплатоспроможності та суттєве зростання безробіття. І це залишить шрами», – зазначила Гіта Гопінат.

Хто найбільше постраждає?

Цього разу втрати виявляться набагато серйознішими, ніж у 2009 році. За

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS