Mind спільно з Центром економічних консультацій «Євростратегія» розрахував усі ключові макроекономічні показники, на які варто орієнтуватися вітчизняному бізнесу та міжнародним партнерам України. Частина 2
У попередньому матеріалі ми аналізували, які фактори і яким чином впливають на українську економіку в результаті пандемії коронавірусу. У цій частині ми розрахуємо абсолютні показники, що впливають на ВВП, та їхню динаміку.
Читайте також: Макроекономічний прогноз-2020: чи загрожує Україні глибока криза через коронавірус
Читайте також: Макропрогноз-2020: чого чекати від зовнішньої торгівлі та інвестклімату України
Українська економіка є доволі складною системою, внутрішня структура і процеси якої не завжди зрозумілі з точки зору ринкової парадигми західного світу. Вона характеризується істотними відмінностями, тому реакція на пандемію та пов'язану з нею економічну криза значною мірою відрізнятиметься від того, як це відбувається в західних країнах з ринковою моделлю економіки.
Більшість економічних моделей, на основі яких сформовані макроекономічні прогнози в Україні (насамперед прогнози Міністерства економіки та НБУ), взяті з практики міжнародних стандартів, прийнятих у західних країнах. Вони спираються на агреговані показники, однак не враховують специфіку української економіки, яка визначає ці агреговані показники.
Саме тому, як помітно в останні роки, припущення Мінекономіки, НБУ або МВФ істотно розходяться з фактичними