S&P підтвердило рейтинги України на рівні «B/B» зі «стабільним» прогнозом

S&P підтвердило рейтинги України на рівні «B/B» зі «стабільним» прогнозом

Агентство прогнозує зростання економіки України у 2022-2023 роках на 3% щорічно

S&P підтвердило рейтинги України на рівні «B/B» зі «стабільним» прогнозом
Фото: pixabay.com

Міжнародна рейтингова агенція S&P Global Ratings підтвердила довгострокові суверенні рейтинги України в іноземній і національній валюті на рівні «B», прогноз за рейтингами стабільний. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення агентства.

Фахівці очікують, що ВВП України знизиться на 6% у 2020 році й виросте на 4% – у 2021 році. Крім того, S&P прогнозує зростання економіки України у 2022-2023 роках на 3% щорічно.

«Кредитні рейтинги України показують низький дохід на душу населення, а також складну інституційне середовище та політичну ситуацію, – йдеться в пресрелізі S&P. ​​- Підвищення якості макроекономічної політики з 2015 року, а також збільшення валютних резервів є позитивними рейтинговими факторами. Позитивний вплив на суверенні рейтинги також надає триваюче здійснення програми реформ, яке забезпечує уряду країни доступ до запозичень на ринках капіталу, а також до фінансування на пільгових умовах, що надається міжнародними фінансовими інститутами».

S&P очікує, що у 2020 році економіка України скоротиться на 6%, перш ніж у 2021 році почнеться відновлення внаслідок внутрішнього попиту.

Агентство пише, що може розглянути можливість підвищення рейтингів України в наступному році, якщо вважатиме, що консолідація державних фінансів буде відбуватися швидше, ніж зараз прогнозується.

«Ми можемо знизити рейтинги країни, якщо перебої з фінансуванням за допомогою пільгових програм або ринків капіталу упродовж наступного року поставлять під сумнів здатність уряду виконувати зобов'язання щодо обслуговування боргу», – додає S&P.

Як раніше повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній валюті на рівні «B» зі стабільним прогнозом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло