Українцям варто очікувати підвищення всіх регульованих державою тарифів – прогноз Mind

Українцям варто очікувати підвищення всіх регульованих державою тарифів – прогноз Mind

Таким чином уряд буде прискорювати інфляцію

Українцям варто очікувати підвищення всіх регульованих державою тарифів – прогноз Mind
Фото shutterstock.com

Традиційно в складних економічних умовах, коли падають реальні ефективні доходи бюджету, уряд України вдається до використання інфляції з метою компенсації недобору податків.

Крім прихованих каналів дефіцитного фінансування бюджету, які однозначно частково матимуть емісійний характер, уряд зробить акцент на розгін інфляції пропозиції. Про це йдеться в дослідженні Mind з циклу «Макроекономічний прогноз-2020».

Видання прогнозує, що Кабмін піде на перехід на «ринкові тарифи» на усі товари і послуги, які в Україні підпадають під державне регулювання або регулювання незалежними регуляторами.

У дослідженні зазначається, що невипадково в меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання щодо переходу на ринкові механізми формування практично всіх тарифів. По суті, це означає підвищення тарифів на весь перелік товарів і послуг, які наразі регулюються (комунальні тарифи, тарифи на електричну енергію, газ і т. д.). Це дасть суттєвий поштовх для зростання цін.

Нагадаємо, міністр розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства Ігор Петрашко публічно охарактеризував ситуацію з приводу низького рівня інфляції як критичну. За даними Державної служби статистики, у річному вимірі інфляція за підсумками травня сповільнилася до 1,7% з 2,1% за підсумками квітня і 2,3% за підсумками березня. Макропрогноз, який покладено в основу бюджету, передбачає інфляцію в районі 11%.

Детальніше читайте у матеріалі Mind: «Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від фіскальної та фінансової політики в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло