Уряд буде дотримуватися політики стійкої девальвації гривні – прогноз Mind

Уряд буде дотримуватися політики стійкої девальвації гривні – прогноз Mind

Цей інструмент використовуватиметься для збільшення доходів бюджету

Уряд буде дотримуватися політики стійкої девальвації гривні – прогноз Mind
Фото: Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ

Уряд України, за мовчазної підтримки Національного банку, незалежно від імені нового глави регулятора, активно маніпулюватиме курсом національної валюти. Чітким пріоритетом влади буде поступова, але стійка девальвація гривні. Про це йдеться в дослідженні Mind з циклу «Макроекономічний прогноз-2020».

По-перше, Кабмін активно використовує інструмент девальвації гривні для збільшення доходів бюджету. Це обумовлено тим, що найбільшим джерелом доходів казни України є «імпортний ПДВ». Як пояснюється в матеріалі, знецінення національної валюти призведе до переоцінки імпорту і автоматичного збільшення відрахувань податку.

По-друге, на уряд дуже впливають великі експортери, які завжди лобіюють знецінення національної валюти для поліпшення своєї позиції на міжнародних ринках.

Нагадаємо, що спочатку в держбюджеті-2020 курс гривні був закладений на рівні 27,5 грн/$, проте у квітні парламент на прохання уряду вніс зміни до бюджету, встановивши новий цільовий курс на рівні 29,5 грн/$. Станом на 16 липня офіційний курс знаходиться на рівні 27,119 грн/$.

Однак, як зазначається в дослідженні, здійснення значних платежів по зовнішньому державному боргу призведе до того, що на певних відрізках часу курс національної валюти тимчасово зміцнюватиметься.

Детальніше читайте у матеріалі Mind: «Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від фіскальної та фінансової політики в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло