Топ-5 інновацій «Дарниці»

Як прискорити внутрішні процеси на користь собі і клієнту

Від самого початку 21 століття фармацевтика та біотехнологічна галузь в усьому світі традиційно посідає перше місце за обсягом абсолютних і відносних витрат на науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи. Українська фарма не є винятком: за результатами 2019 року індустрія лідирувала за часткою інноваційних підприємств серед усіх галузей переробної промисловості країни. Майже половина українських виробників ліків інвестує в інновації. Та навіть враховуючи необхідність прискорити трансформацію, спричинену викликами пандемії, навряд чи такий ривок став би можливим, якби процеси не було розпочато завчасно.

Разом з фахівцями Фармацевтичної компанії «Дарниця» редакція Mind.ua відібрала топ-5 інновацій, впроваджених компанією впродовж останніх 13 років – від часів кризи 2008 року, яка спричинила першу хвилю швидких змін на світовому фармринку.

2008. «Розумний склад»

Топ-5 інновацій «Дарниці»

Команда з 10 фахівців за рік перетворила старий чотириповерховий склад на автоматизований логістичний комплекс загальною площею близько 14 тисяч м2, майже повністю виключивши вплив людського фактора на процеси всередині.

Наразі комплекс включає п’ять основних зон:

Суть інновації:

Результати:

2015. Нова форма інфузій

Топ-5 інновацій «Дарниці»

Розчини для крапельниць (або інфузій) для українського ринку – не новина. Інноваційним у 2015 році став підхід до забезпечення якості та надійності упаковки – вперше на українському ринку з’явилися поліпропіленові флакони: повністю герметичні, стійкі до механічних пошкоджень та з низьким вуглецевим слідом у виробництві.

Суть інновації:

Результати:

2019. Цифрова трансформація

Топ-5 інновацій «Дарниці»

2019-20 роки стали неочікуваним тестом на спроможність адаптуватись до роботи в умовах локдауну для всіх підприємств. «Дарниці» вдалося доволі легко пристосуватися до змін, оскільки вона діджиталізувала ключові процеси заздалегідь.

1. Створення гібридної інфраструктури.

Побудована у партнерстві з Microsoft та Infopulse гібридна інфраструктура забезпечила дистанційне управління значною частиною бізнес-процесів у компанії.

Суть інновації:

Результат:

2. Цифрове досьє лікарських засобів.

Процес реєстрації нових ліків може тягнутись дуже довго, якщо робити це за старою «аналоговою» технологію, створюючи окремі документи в різних програмах. У 2019 році компанія розпочала перехід на цифрове реєстраційне досьє лікарських засобів, що відповідає фармацевтичним стандартам, прийнятим в ЄС і США. У створення цифрової екосистеми життєвого циклу лікарських засобів «Дарниця» інвестували понад 1 млн євро.

Суть інновації:

Завдяки використанню платформи SAP/OpenText «Дарниця» побудувала цілісну та інтегровану систему, що забезпечує мінімізацію часу і помилок при формуванні електронного досьє препарату. Технічна масштабованість платформи від SAP та OpenText дає  можливість зберігати значні масиви контенту.

Досягнення:

Прискорення виходу нових продуктів в ринок. До кінця 2021 року «Дарниця» планує випустити понад 25 нових фармацевтичних брендів. Завдяки переходу компанії на цифрові технології частина продуктів з’являється на аптечних полицях на 2 місяці раніше запланованого графіку.

3. Діджиталізація фармаконагляду

Топ-5 інновацій «Дарниці»

Моніторинг застосування ліків та відстеження можливих побічних реакцій – частина процесу фармаконагляду. Діджиталізація цієї  сфери дозволяє виробникам забезпечити максимальну безпеку препаратів, а державі – ефективне управління в інтересах споживачів. Вона також відповідає цілям гармонізації законодавства України у сфері фармаконагляду з положеннями законодавства ЄС.

У 2020 році «Дарниця» діджиталізувала систему моніторингу безпеки застосування лікарських засобів. Тепер компанія накопичує й аналізує цифрові дані про побічні реакції, може обмінюватися ними з ДП «Державний експертний центр МОЗ України» в електронному форматі, який прийнятий у всьому світі. Для збору обробки та обміну даними з регулятором використовується ІТ база даних OtiPharm® Data Pro®.

Суть інновації:

Результат:

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS