Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії в 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.
У цій публікації – кейс Intellias. Вона входить до топ-10 найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, з Intellias співпрацювало понад 2000 спеціалістів в офісах Львова, Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Івано-Франківська та було більш як 510 вакансій. А що зараз? Як та куди компанія перевезла своїх людей? Чи планує скорочувати або, навпаки, залучати нових спеціалістів? Як іноземні замовники ставляться до розробки в Україні? Про це та багато іншого Mind розповіли в Intellias.
Раніше наше видання розповідало історії Sigma Software та SoftServe.
Восени 2021 року в компанії була створена Emergency Response Team – робоча група, куди увійшли СЕО, директори та менеджери компанії. Вони розробили Business continuity plan (BСP), що передбачав різні сценарії розвитку подій. Один із цих сценаріїв було задіяно відразу після початку військової агресії росії проти України. Це дозволило оперативно почати евакуацію людей, забезпечити безперервність ведення бізнесу й захистити наявні проєкти.
Відповідно до цього плану компанія налагодила свої процеси в такий спосіб:
Більша частина команди Intellias уже перебуває у безпечних регіонах, зокрема у Львові, Івано-Франківську. Спеціалістки компанії також евакуювалися до Кракова, де знаходиться офіс компанії. Ці люди мають можливість повноцінно працювати та підтримувати економіку країни. Загалом близько 97% спеціалістів і спеціалісток компанії повернулися до роботи над проєктами.
Деякі інтелліасівці все ще залишаються в небезпечних регіонах України. Частина з них поки що не планують евакуюватися з особистих причин. Компанія постійно підтримує з ними зв’язок.
Під час евакуації компанія допомагала колегам із пошуком житла. Також тимчасові прихистки було облаштовано у наших Львівському та Івано-Франківському офісах.
Додатково в Кракові та Львові ми організовуємо дитячі кімнати, де наші спеціалісти та спеціалістки можуть залишити дітей 3–12 років під наглядом бебісітера. Є і окрема кімната для старших дітей, де вони можуть відвідувати онлайн-заняття. Для волонтерів, які працюють в офісі та допомагають з евакуацією, ми організовуємо гарячі обіди.
Компанія надає можливість працювати з дому, з офісу або поєднувати ці формати, адже комфортні та безпечні умови праці для наших спеціалістів і спеціалісток є одним із головних наших пріоритетів. Тож частина евакуйованих працюють віддалено, а частина з офісу, чи відвідують офіс за потреби.
Відтоку клієнтів наразі немає. Ми відчуваємо їхню підтримку. Але вони вже обережніше ставляться до процесу розробки в Україні. Тому зараз докладаємо зусиль, щоб клієнти й надалі залишалися в Україні, але потребуємо підтримки в цьому від держави. Нам необхідно забезпечити безперервність бізнес-процесів.
Intellias продовжує впроваджувати стратегію глобалізації свого бізнесу.
Окрім працюючого з 2019 року офісу в Кракові, відкриваємо три нових розробницьких центри в Польщі, а саме у Варшаві, Вроцлаві та Гданську. Готуємося до відкриття офісів в Болгарії та Хорватії. Вивчаємо ринки, де Intellias може створити додаткові розробницькі центри. Зокрема, аналізуємо локації в Західній Європі, Латинській Америці та Азії.
Компанія не планує скорочувати команду та поточний дохід спеціалістів. Натомість Intellias трансформує систему найму, фокусуючись на тих містах, де є потреба в нових спеціалістах.
Продовжуємо наймати спеціалістів в Україні, Польщі, а також в інших локаціях. Станом на сьогодні в компанії відкрито понад 200 вакансій. І приблизно на третину цих позицій плануємо найняти українських спеціалістів і спеціалісток. Передусім це технічні позиції. Продовжуємо шукати нових співробітників на такі напрями як .Net, Java, Front-End, DevOps та AQAs інженерів.
Український IT-ринок змінюється і стає ще більш глобальним та відкритим. Це стосується як появи нових глобальних гравців на українському ринку, так і розширення географії наймання спеціалістів вітчизняними компаніями, а також відкриття ними закордонних офісів або представництв.
Після війни велика частина українських інженерів захочуть відбудовувати свою країну та залишаться тут. Разом з тим ми не очікуємо, що зростання ринку буде на рівні останніх кількох років. Для України стане успіхом, якщо індустрія за кількістю інженерів та обсягом ринку вийде на рівень 2021 року. Щодо структури ринку змін не буде. В Україні залишаться сервісні та продуктові компанії, R&D-центри.