Українське ІТ здатне принести понад 20 млрд грн податків до держбюджету у 2022 році
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Українське ІТ здатне принести понад 20 млрд грн податків до держбюджету у 2022 році

Війни у 21 столітті треба вигравати розумом і технологіями – заступник виконавчого директора МВФ

Українське ІТ здатне принести понад 20 млрд грн податків до держбюджету у 2022 році
Фото: shutterstock

Стало відомо, що за позитивного сценарію українське ІТ здатне майже повністю відновити свою роботу та принести понад 20 млрд гривень податків до бюджету України за 2022 рік.

Джерело. Про це йшлося в пресрелізі компанії GlobalLogic.

Деталі. Експерти МВФ за «позитивного сценарію» у 2022 році прогнозують падіння ВВП України на 10% до попереднього року і зменшення виробництва на 25-30% через зупинку ключових галузей промисловості.

ІТ-індустрія під час війни залишається однією з небагатьох галузей, здатних підтримувати економіку України валютними надходженнями. За результатами 2021 року ІТ-індустрія посідає друге місце в структурі українського експорту послуг з часткою у 37%. 

За минулий рік галузь принесла понад $6,8 млрд експортних надходжень в економіку України. Враховуючи ризики для ключових галузей українського експорту через війну (аграрний сектор та металургія), цього року роль ІТ в економіці та відновленні держави буде ще більшою.

Наразі українські ІТ-компанії говорять про значну підтримку міжнародних клієнтів та відновлення продуктивності на рівні 80-90% від довоєнного. Головна причина стійкості галузі – мобільність ІТ-спеціалістів, незалежність від виробничих потужностей, які в інших галузях тимчасово недоступні або суттєво постраждали внаслідок воєнних дій. 

Робота ІТ-індустрії – це стабільний приплив валюти у вигляді експортних надходжень, сотні тисяч високооплачуваних робочих місць, які продовжують працювати та створювати внутрішній попит на товари й послуги (а отже і підтримувати інші галузі економіки), сплачені персональні та корпоративні податки (в тому числі авансом) тощо.

Крім того, стабільна робота IT – запорука подальшої фінансової підтримки захисників України та волонтерів, які їм допомагають. Лише за перші 10 днів війни ІТ-компанії України зібрали скерували понад 710 млн гривень на потреби військових, гуманітарні проєкти, підтримку державного бюджету тощо.

Коментар. За словами Владислава Рашкована, заступника виконавчого директора МВФ, аби підтримати країну й населення в умовах війни ІТ-компанії можуть щонайменше продовжувати працювати, платити зарплату, співпрацювати з державою в боротьбі з ворогом і розвивати напрям кібербезпеки. 

«ІТ-галузь значно допомагала Україні до війни, грає важливу роль під час і відіграватиме ще більшу – після. У 21 столітті війни треба вигравати розумом і технологіями, а не ракетами та танками. Країні потрібні системи прийняття військових рішень, управління дронами, координації військ, аналітики дезінформації та спеціальні пошукові системи. В цьому може допомогти ІТ-галузь і низький уклін інженерам, які наближають нашу перемогу, – каже заступник виконавчого директора МВФ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло