IT-індустрія під час війни: клієнти Sigma Software залишаються та допомагають армії і українцям

IT-індустрія під час війни: клієнти Sigma Software залишаються та допомагають армії і українцям

Компанія не припиняла роботу, фахівці працювали з підвалів та укриттів

Этот текст также доступен на русском
IT-індустрія під час війни: клієнти Sigma Software залишаються та допомагають армії і українцям
Фото: depositphotos.com

Mind розпочинає серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії в 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

У цій публікації – кейс Sigma Software. Вона входить до 20 найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, з Sigma Software співпрацювало понад 1500 спеціалістів в офісах Харкова, Києва, Одеси, Львова та було більш за 420 вакансій. А що зараз? Як іноземні замовники реагували на «форс-мажор»? Чи планує компанія скорочувати або, навпаки, залучати нових спеціалістів? Які труднощі виникали з пошуком офісів? Про це та багато іншого Mind розповіли в Sigma Software.

Про евакуацію та влаштовування в нових локаціях

У нас був план на випадок війни, і він спрацював. Більшість людей із Харкова, Сум, Києва, Одеси, Дніпра й невеликих міст ми вивезли у безпечні місця, разом із сім'ями та домашніми тваринами. Наша волонтерська група, яка організувалася в перші години війни, робила неможливі речі. Наприклад, евакуаційні автобуси з Харкова йшли навіть у найважчі дні.

IT-індустрія під час війни: із Sigma Software залишилися всі клієнти

Зараз частина людей перебуває на заміських базах відпочинку та в санаторіях Західної України. Приймає людей і львівський офіс. Ми придбали туди спальники, подушки, пледи, килимки, зарядки. Готуємо гарячі страви та робимо канапки для тих, хто приїжджає вночі. Проте офісні приміщення ми намагалися максимально залишити як робочий простір, переконавшись, що у всіх спеціалістів є житло.

Близько 20% людей виїхали за кордон: до Польщі, Угорщини, Німеччини, Швеції. В Угорщині компанія Sigma Technology допомагає з поселенням і організацією робочого процесу. Є такі, хто не захотів залишати свої міста, і досі живуть у Харкові, Києві.

Ми постійно ділимося з командою добрими новинами, інформацією про те, як проходить евакуація. Розповідаємо, як налагоджується життя в компанії, які є нові проєкти, як ми розширюємося.

Крім того, ми починаємо відновлювати наші улюблені традиції. На другому тижні війни провели традиційний сніданок у львівському офісі, куди прийшло багато наших евакуйованих колег з домашніми улюбленцями. Відновлюється традиція, що називається Фіка, – зустріч із керівництвом компанії. Зараз вони проходять онлайн. Ми також проводимо вебінари з психологічної підтримки.

Для забезпечення стабільного інтернету в офісах через програму Мінцифри компанія встановила пристрої Starlink.

Про труднощі з підбором приміщень

Основна проблема з пошуком офісів сьогодні – офісні простори дуже швидко розбирають. Тим не менше в Україні почали функціонувати одразу кілька офісів на заході країни.

IT-індустрія під час війни: із Sigma Software залишилися всі клієнти

Sigma Software орендувала на тривалий час кілька баз відпочинку в Моршині (270 місць) і Трускавці (150 місць) та облаштувала там коворкінги для комфортної роботи з повною адміністративною і технічною підтримкою. Тож наразі ці коворкинги також функціонують як офіси.

Також уже працюють офіси в Луцьку, Ужгороді, Івано-Франківську. Найближчим часом Sigma Software планує розширювати частину з них, а також відкривати нові в Чернівцях, Мукачево, Тернополі, тобто там, де вже сьогодні є багато спеціалістів компанії. Наші колеги також мають змогу працювати віддалено.

Про офіси за кордоном

Компанія розширює свій презенс у Європі. Крім Польщі та Швеції, де в компанії вже є офіси, зараз наші локальні  команди працюють в Румунії, Болгарії, Греції, Угорщині та Португалії.

Цей крок, по-перше, продиктований поточною ситуацією в країні, а по-друге, є частиною стратегії глобального розширення, яку компанія впроваджувала протягом багатьох років. Наша мета наразі – виконання в повному обсязі наших зобов'язань перед замовниками, а також забезпечення робочими місцями українських фахівців, що релокувалися до Європи через поточну ситуацію в Україні, та місцевих спеціалістів, які шукають можливість доєднатися до міжнародної IT-компанії.

Про відновлення повноцінної роботи

Насправді роботу ми не припиняли. На початку бойових дій вона, звісно, сповільнилась, адже багато хто був вимушений евакуюватися, хтось залишався в небезпечних районах із нестабільним зв’язком. Проте багато колег працювали навіть із підвалів та укриттів. У цих умовах за перший тиждень війни ми змогли зробити кілька складних релізів.

IT-індустрія під час війни: із Sigma Software залишилися всі клієнти

Наразі 96% людей повернулися до проєктів. Багато хто поєднує роботу з волонтерством. Їхній графік може зсуватися – компанія та замовники ставляться до цього з розумінням.

Про не заморожені проєкти та нові замовлення

Усі клієнти залишилися з нами. Вони продовжують контракти, розширюють команди. Замовники в різних станах пропонують команді свої офіси й навіть помешкання. За останні тижні ми також отримали понад 50 нових запитів.

Про нові вакансії

Ми не плануємо скорочувати спеціалістів. Як і раніше, шукаємо нових. На початку березня кількість відкритих вакансій дещо знизилась, але наразі ми повернулися до довоєнної кількості вакансій. Сьогодні маємо 202 відкриті позиції.

Дуже активно шукаємо спеціалістів в Україні. Зараз відкрито 144 позиції з опцією найму в нашій країні. Крім того, активно дивимося кандидатів (як локальних, так і українців, що релокувалися) у Європі (у Румунії, Болгарії, Угорщині, Польщі, Португалії), а також у країнах Латинської та Центральної Америки.

Усі спеціалісти мають змогу обрати варіант віддаленої роботи. Розміри компенсацій та їхній перегляд оговорюються залежно від конкретного випадку.

Про підкачку скілів 

Продовжуємо запускати індивідуальні та групові інтернатури. Sigma Software University продовжує більшість програм для ІТ-початківців, що були розпочаті або заплановані до війни. Серед них кемпи – безкоштовна освітня ініціатива компанії, що дає можливість студентам та світчерам здобути необхідний базис для старту в професії. У разі успішного завершення навчання найкращих студентів рекомендують до профільної інтернатури в Sigma Software та інтернатури (можливість для початківців із профільними знаннями отримати досвід на реальних проєктах компанії та по завершенні отримати запрошення на позицію Junior фахівця в компанію.

Після того як і спікери, й учасники опинилися у безпечних місцях та мали всі умови для навчання, ми продовжили кемпи за напрямами JAVA та PHP. Також сьогодні триває освітній процес у інтернатурах за напрямами Angular, Node та .NET.

Незабаром плануємо стартувати нові соціальні ініціативи з JS, .NET тощо.

Про чинники, які можуть допомогти галузі вистояти та збільшити оборот

ІТ наразі – одна з небагатьох галузей, що продовжує працювати та приводити в країну гроші. Клієнти, зокрема нові, і надалі розміщують в Україні проєкти та замовлення на розробку програмного забезпечення не тільки через те, що хочуть підтримати нас, а й тому, що українські ІТ-фахівці найкращі та надають сервіси найвищої якості.

Зараз спостерігається дуже великий відтік бізнесу з росії. Для України відкривається унікальна можливість значно прискорити темпи розвитку, якщо ІТ-галузь та ІТ-спеціалісти матимуть змогу продовжити працювати.

Однак, звісно, є ризики, що великі компанії почнуть частково переорієнтовуватися на інші країни через те, що наразі немає можливості виїзду українських ІТ-фахівців за кордон. Крім того треба враховувати важливість галузі та спеціалістів для країни при проведенні мобілізації.

Ці питання бізнес уже зараз вирішує спільно з профільними асоціаціями та урядом. Треба створити такі умови, за яких галузь зможе утримати зростання та не втратити замовників.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло