IT-індустрія під час війни: SoftServe евакуювала близько 3000 людей та наймає понад 1000 фахівців

IT-індустрія під час війни: SoftServe евакуювала близько 3000 людей та наймає понад 1000 фахівців

Компанія не збирається зменшувати розмір зарплат

IT-індустрія під час війни: SoftServe евакуювала близько 3000 людей та наймає понад 1000 фахівців
Фото: SoftServe

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії 2022 року можуть принести понад 20 млрд грн податків. Торік експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

IT-індустрія під час війни: SoftServe евакуювала близько 3000 людей та наймає понад 1000 фахівців

У першій публікації Mind розповідав історію Sigma Software. Зараз ділимося кейсом SoftServe – топ-2 серед найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, у нашій країні із SoftServe співпрацювало понад 9460 спеціалістів і було більш ніж 1180 вакансій. Офіси були розташовані в 23 містах: Львові, Києві, Харкові, Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирі, Дніпрі, Кременчуку, Ужгороді, Одесі, Вінниці, Рівному, Запоріжжі, Кропивницькому, Луцьку, Хмельницькому, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Тернополі, Херсоні, Черкасах, Чернігові.

А що зараз? У які регіони та інші країни компанія перевезла людей із небезпечних локацій? Чи є заморожені проєкти або, навпаки, з'явилися нові замовлення? Що кажуть іноземні клієнти? Про це та багато іншого Mind розповів співзасновник і голова Ради директорів SoftServe Ярослав Любінець.

Про евакуацію

Від початку війни в безпечні локації переселилися близько 3000 наших працівників. Кількість колег, що переїхали всередині країни та закордон, практично однакова. Серед закордонних локацій – здебільшого Польща, Болгарія та Румунія. Вони є основними релокаційними хабами компанії за межами України. Ми також пропонуємо релокацію до країн Латинської Америки, де маємо офіси.

IT-індустрія під час війни: SoftServe евакуювала близько 3000 людей та наймає понад 1000 фахівців

У перші тижні війни наші розробницькі центри у Львові, Рівному, Івано-Франківську та Чернівцях трансформувалися в логістичні хаби. Ми приймали там працівників, надавали необхідну допомогу, допомагали з пошуком житла на місцях і розселенням у домівках працівників із Західної України тощо.

Локальні адмінкоманди працювали дуже злагоджено, тому жодних проблем не виникало.

Про відновлення повноцінної роботи

Загалом ми не припиняли роботу з перших днів війни. Звісно, на початку відбувалося дуже інтенсивне переміщення працівників зі Сходу країни на Захід та закордон, проводилася велика волонтерська робота. Проте ми вже з другого тижня активізували ініціативу роботи компанії в режимі економіки військового часу, виконуємо наші зобов'язання перед клієнтами.

Про замовників

Кількість клієнтів станом на зараз практично не змінилася. З початку війни ми навіть уклали кілька нових контрактів. Проте є випадки відтермінування запуску нових проєктів.

Загалом клієнти намагаються підтримати нас, із розумінням ставляться до тимчасових труднощів, багато хто з них роблять внески в доброчинні фонди для України. Разом із тим близько третини клієнтів попередили, що вимагатимуть виконання проєктів з-за меж України, якщо не зменшаться ризики, пов'язані з безпекою роботи, принаймні на Заході країни.

Про розміри зарплат і пошук ІТ-спеціалістів

Ми виконуємо всі зобов'язання як перед клієнтами, так і перед працівниками, нікого не скорочували та не зменшували розміру зарплат. На глобальному ринку сьогодні в компанії більше тисячі відкритих вакансій, серед них є вакансії і в Україні. Ми продовжуємо активно наймати ІТ-спеціалістів.

Проте, звісно, плани компанії щодо наймання ми переглянули. Географія пошуку талантів також наразі змінилася – на запит клієнтів ми більше зосереджені на пошуку фахівців за межами України. Однак якщо клієнт готовий, відкриваємо нові позиції в західних регіонах України.

Про майбутнє IT-індустрії у 2022 році

Вважаємо, що зараз ще надто рано для прогнозів. Україна в активній фазі війни, ситуація дуже динамічна. Звичайно ж, для відновлення ІТ-галузі, як і інших, необхідними є насамперед мирне майбутнє, безпека та стабільність роботи в країні.

Наразі критичними чинниками є безпека працівників, необхідність чітких правил мобілізації, можливість відряджень ключових працівників до клієнтів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло