IT-індустрія під час війни: SoftServe евакуювала близько 3000 людей та наймає понад 1000 фахівців
Компанія не збирається зменшувати розмір зарплат

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії 2022 року можуть принести понад 20 млрд грн податків. Торік експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

У першій публікації Mind розповідав історію Sigma Software. Зараз ділимося кейсом SoftServe – топ-2 серед найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, у нашій країні із SoftServe співпрацювало понад 9460 спеціалістів і було більш ніж 1180 вакансій. Офіси були розташовані в 23 містах: Львові, Києві, Харкові, Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирі, Дніпрі, Кременчуку, Ужгороді, Одесі, Вінниці, Рівному, Запоріжжі, Кропивницькому, Луцьку, Хмельницькому, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Тернополі, Херсоні, Черкасах, Чернігові.
А що зараз? У які регіони та інші країни компанія перевезла людей із небезпечних локацій? Чи є заморожені проєкти або, навпаки, з'явилися нові замовлення? Що кажуть іноземні клієнти? Про це та багато іншого Mind розповів співзасновник і голова Ради директорів SoftServe Ярослав Любінець.
Про евакуацію
Від початку війни в безпечні локації переселилися близько 3000 наших працівників. Кількість колег, що переїхали всередині країни та закордон, практично однакова. Серед закордонних локацій – здебільшого Польща, Болгарія та Румунія. Вони є основними релокаційними хабами компанії за межами України. Ми також пропонуємо релокацію до країн Латинської Америки, де маємо офіси.

У перші тижні війни наші розробницькі центри у Львові, Рівному, Івано-Франківську та Чернівцях трансформувалися в логістичні хаби. Ми приймали там працівників, надавали необхідну допомогу, допомагали з пошуком житла на місцях і розселенням у домівках працівників із Західної України тощо.
Локальні адмінкоманди працювали дуже злагоджено, тому жодних проблем не виникало.
Про відновлення повноцінної роботи
Загалом ми не припиняли роботу з перших днів війни. Звісно, на початку відбувалося дуже інтенсивне переміщення працівників зі Сходу країни на Захід та закордон, проводилася велика волонтерська робота. Проте ми вже з другого тижня активізували ініціативу роботи компанії в режимі економіки військового часу, виконуємо наші зобов'язання перед клієнтами.
Про замовників
Кількість клієнтів станом на зараз практично не змінилася. З початку війни ми навіть уклали кілька нових контрактів. Проте є випадки відтермінування запуску нових проєктів.
Загалом клієнти намагаються підтримати нас, із розумінням ставляться до тимчасових труднощів, багато хто з них роблять внески в доброчинні фонди для України. Разом із тим близько третини клієнтів попередили, що вимагатимуть виконання проєктів з-за меж України, якщо не зменшаться ризики, пов'язані з безпекою роботи, принаймні на Заході країни.
Про розміри зарплат і пошук ІТ-спеціалістів
Ми виконуємо всі зобов'язання як перед клієнтами, так і перед працівниками, нікого не скорочували та не зменшували розміру зарплат. На глобальному ринку сьогодні в компанії більше тисячі відкритих вакансій, серед них є вакансії і в Україні. Ми продовжуємо активно наймати ІТ-спеціалістів.
Проте, звісно, плани компанії щодо наймання ми переглянули. Географія пошуку талантів також наразі змінилася – на запит клієнтів ми більше зосереджені на пошуку фахівців за межами України. Однак якщо клієнт готовий, відкриваємо нові позиції в західних регіонах України.
Про майбутнє IT-індустрії у 2022 році
Вважаємо, що зараз ще надто рано для прогнозів. Україна в активній фазі війни, ситуація дуже динамічна. Звичайно ж, для відновлення ІТ-галузі, як і інших, необхідними є насамперед мирне майбутнє, безпека та стабільність роботи в країні.
Наразі критичними чинниками є безпека працівників, необхідність чітких правил мобілізації, можливість відряджень ключових працівників до клієнтів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].