IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців

Компанія релокувала 70% колег і покриває проживання евакуйованим

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії в 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд.  ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

У цій публікації – кейс Ciklum. Вона входить до 5 найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, із Ciklum співпрацювало понад 3000 спеціалістів в офісах Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Одеси, Вінниці та було більш ніж 540 вакансій. А що зараз? У які країни компанія перевозить своїх фахівців? Де шукає нових спеціалістів? Які компенсації виплачує? Чи доводилося заморожувати проєкти? Про це та багато іншого Mind розповів CFO Ciklum Андрій Оксенюк.

Раніше наше видання публікувало історії Sigma Software, SoftServe, Intellias, EPAMLuxoft Ukraine та GlobalLogic.

Про старт евакуації за місяць до початку війни

Евакуація всіх спеціалістів до більш безпечних локацій була й залишається нашим пріоритетом. За місяць до початку війни та за перші її два тижні Ciklum допоміг із релокацією 70% колег в Україні.

Станом на зараз абсолютна більшість наших фахівців перебувають у безпеці. Для цього зокрема організовували автобусні перевезення з Харкова, Одеси, Києва та Дніпра або ж компенсували витрати на бензин чи квитки на потяги та літаки для тих, хто виїжджав самостійно.

IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців
Офіс компанії у Львові
Фото: Ciklum

Одним із ключів стала ефективна комунікація – ще в січні ми почали надавати колегам регулярні апдейти про безпекову ситуацію, із початком війни щоденно інформували про рекомендовані маршрути пересування Україною.

Про переїзд до українського та закордонних офісів

Першим напрямком для релокації стала Західна Україна. Ciklum уже давно має офіс у Львові, тож з організацією роботи в місті не було проблем. Компанія також допомагає з облаштуванням: покриває проживання в готелі або ж видає «добові» в разі самостійного пошуку житла.

IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців
Новий офіс у Софії (Болгарія)
Фото: Ciklum

Чимало колег також виїхали за кордон, де ми також їх підтримуємо. Наразі допомагаємо нашим спеціалістам у Польщі, де в Ciklum є офіси у Вроцлаві та Гданську, а також у Болгарії, де зараз завершуємо формальні процедури для відкриття нашого нового офісу в Софії.

Про повернення до повноцінної роботи

Проактивна релокація сприяла тому, що просідання в продуктивності було незначним і тимчасовим. Практично всі наші фахівці продовжили повноцінно працювати вже в перші дні війни, щойно ми впевнилися, що вони у безпеці або поза значними ризиками.

Готовність до надзвичайних подій – хоча російську агресію такого масштабу навряд чи хтось вважав можливою – допомогла Ciklum забезпечити безперервність бізнес-процесів. Звісно, безпека колег у пріоритеті, тому кожен спеціаліст міг взяти два оплачуваних дні, щоб переміститися до більш безпечних регіонів та облаштуватися. Ми зберігаємо й опцію взяти декілька днів off, щоб присвятити час собі, близьким чи просто перевести дух.

Про реакцію замовників

Працюємо з клієнтами у всьому світі – приємно сказати, що вони ставляться до ситуації зі щирим розумінням та співчуттям. Низка наших партнерів виділили додаткові кошти, щоб підтримати свої команди.

IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців
Фото: Ciklum

Війна в Україні є трагедією для всього світу. Однак це не звільняє нас від наших зобов’язань, як і не має зупиняти економіку країни. Продовжуємо роботу над усіма проєктами, розширюємо співпрацю з поточними клієнтами та активно залучаємо нових. Ciklum як і завжди виступає за чітку та прозору комунікацію. Тому регулярно інформуємо замовників про внутрішні організаційні процеси, ситуацію в різних регіонах та наші дії зі зменшення ризиків.

Про нескорочення та винагороди спеціалістам

Відповідальність – недарма одна з наших корпоративних цінностей. І йдеться не лише про забов'язання перед клієнтами. Насамперед Ciklum – це наші таланти. Ми не скорочували наші команди та з відповідальністю поставилися до вчасної і повноцінної виплати компенсації, а також додаткової матеріальної підтримки. На тлі зростання ризиків у лютому вирішили переказати щомісячну винагороду завчасно, щоб у колег була можливість релокуватися з місць значного ризику.

IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців
Краєвид з офісу в Софії (Болгарія)
Фото: Ciklum

Скорочення наразі не розглядаємо. Навпаки, залучаємо нових працівників на Західній Україні, у Польщі, Болгарії та в інших локаціях глобальної присутності Ciklum.

Наразі працюємо над підходами, як адаптувати розмір винагороди в тих випадках, коли українські фахівці вимушено переїхали за кордон, а також коли колеги з різних причин не мають змогу працювати повний робочий день.

Про фінансову підтримку ЗСУ

Ciklum також зберігає місця на проєктах для всіх, хто долучився до лав ЗСУ і ТрО. Загалом, компанія інвестувала в підтримку України – через допомогу співробітникам і пожертвування благочинним фондам та ЗСУ – більше 160 млн грн.

Приміром, лише у березні колеги завдяки нашій внутрішній платформі From Patriots to Patriots зібрали понад $30 000, які ми передали фонду «Повернись живим». У робочих чатах можна регулярно побачити, як колеги збирають кошти на ті чи інші проєкти підтримки Захисників України.

Про майбутнє IT-індустрії

Про фінансові показники галузі говорити ще точно зарано. Але Ciklum, як і колеги в індустрії, мають значно кращі позиції для швидкого повернення на довоєнні «рейки» завдяки цифровій природі нашої роботи та її гнучкості. Війна не могла не призвести до флуктуації, але українські таланти добре зарекомендували себе на світовому ринку і попит на нашу технологічну експертизу лише зростатиме.

IT-індустрія під час війни: Ciklum залучає нових клієнтів та фахівців
Офіс у Львові
Фото: Ciklum

Ми робимо й робитимемо все можливе, щоб підтримувати розвиток ІТ в Україні і, як наслідок, долучитися до відновлення економіки після закінчення війни. Не без оптимізму хочеться додати, що післявоєнна відбудова України зробить її ще більш цифровою та технологічною та сприятиме її позиції як флагмана глобальної ІТ-індустрії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS