Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії у 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.
У цій публікації – кейс N-iX. Вона входить до 15 найбільших IT-компаній України. За даними найсвіжішого рейтингу DOU, з N-iX співпрацювало понад 1500 спеціалістів у офісах Києва, Львова, Дніпра, Вінниці, Івано-Франківська, в ній було більше ніж 300 вакансій. А що зараз? Скільки людей довелося евакуювати? Де вони облаштовуються? Що кажуть та роблять клієнти? Чи є зараз в компанії нові вакансії? Про це та багато іншого Mind розповіли Chief Operating Officer N-iX Павло Дещинський та директор із галузевих питань компанії Святослав Кавецький.
Раніше наше видання публікувало історії Sigma Software, SoftServe, Intellias, EPAM, Luxoft Ukraine, GlobalLogic та Ciklum.
Ще перед війною ми активно пропрацьовували наш план безперервності бізнесу, беручи до уваги різні сценарії. Основним фокусом була безпека наших працівників. До війни 1100 з 1695 наших фахівців працювали на заході України. У перші тижні повномасштабного вторгнення ще 405 колег перемістилися до безпечніших областей. 190 наших фахівців працюють за кордоном, здебільшого в Польщі, де у нас є офіс.
Від першого дня війни облаштували в офісі N-iX на вул. Науковій прихисток для колег та їхніх рідних, які приїжджали з різних куточків України до Львова. Розуміли, як складно залишати свою домівку в цих умовах, тож завжди були на зв’язку. Команди Office Administration та HR працювали 24/7: чергували, щоб зустрічати колег, які прибувають, допомагали з поселенням. До чергування та допомоги також долучалися наші колеги-волонтери з різних команд.
В офісі ми зібрали їжу, теплі речі, ліки та товари першої необхідності, які могли знадобитися колегам, – багато з цього пожертвували наші фахівці зі Львова. Закупили каремати, спальні мішки, пледи, дитяче харчування. На кухні завжди є теплі напої та їжа. Що найважливіше – в офісній будівлі є укриття, куди ми скоординовано спускаємось під час повітряних тривог.
Якщо фахівці не можуть знайти житло у Львові самостійно, N-iX допомагає їм з пошуком та розселенням. Ще у перший день вторгнення забронювали місця в готелях, щоб колеги могли там зупинитись, поки шукають більш постійний варіант.
Якщо необхідно, N-iXівці, їхні сім’ї та друзі можуть деякий час пожити в офісі – компанія намагалась створити для цього настільки комфортні умови, наскільки це можливо в цій ситуації. Фахівці N-iX самоорганізовуються і допомагають одне одному знайти житло, запрошують до себе.
Також N-iX організував евакуацію працівниць і родин фахівців від львівського офісу компанії до Польщі. Маємо офіс у Кракові та представника на місці, який допомагає там. Зараз у Польщі знаходиться близько 100 N-iXівців та їхні сім’ї.
N-iX продовжує працювати. Наші клієнти з нами. Та у нас регулярно з’являються нові цікаві позиції. Клієнти підтримують нас не лише словами та своїм бізнесом – багато з них роблять значні пожертви на потреби України.
Фінансово наша компанія стабільна. Ми будемо продовжувати нашу роботу, допоки наші люди залишатимуться в безпеці. Рівень надання послуг зараз – 95%. Це більше, ніж під час складних фаз пандемії COVID-19. Звичайно, є одиничні випадки, коли клієнти зменшили обсяг замовлень, однак більше партнерств, які ростуть. Крім того, ми уклали декілька нових контрактів.
Наші офіси у Львові відкриті – кожен може працювати з офісу, якщо потрібно. Під час сирен зупиняємо роботу та спускаємося в укриття.
Після початку війни до нас долучилося 80 фахівців. У перший місяць повномасштабної агресії ми сповільнили активний пошук нових талантів в Україні, оскільки знаємо, що більшості зараз не до зміни роботи. Однак також знаємо, що є і ті, хто втратили роботу або припинили співпрацю з попереднім роботодавцем.
Зараз на нашому кар’єрному сайті майже 200 відкритих вакансій. На платформі DOU від N-iX розміщено найбільшу кількість вакансій серед усіх компаній – 103.
N-iX надає фінансову підтримку ($500) колегам, які евакуюються. Також підтримуємо колег, які приєднались до Збройних сил України та тероборони – створили Фонд N-iX допомоги колегам у ЗСУ. N-iX уже виділив у фонд $200 000, долучаються і наші колеги. Це дозволяє нам зберегти робочі місця та продовжувати виплати нашим колегам у ЗСУ.
Напередодні вторгнення росії N-iX та наші фахівці підтримали фонд «Повернись живим» на 900 000 грн. Під час війни N-iX та колеги зібрали понад 15 млн грн для підтримки України, армії та тимчасово переміщених осіб. Ми зосередили наші зусилля на трьох напрямках підтримки: автомобілі, засоби захисту (бронежилети), дрони/антидроновий захист. Але долучаємося і до іншої нагальної допомоги.
За останній місяць:
IT-індустрія, на відміну від багатьох інших галузей, має можливість продовжувати ефективно працювати, а також забезпечувати цінні надходження коштів державі. N-iX підтримав ініціативу Tax Pay Forward – компанія наперед сплатила податки на суму 3 427 655 грн. А наші фахівці не сплачують знижений податок, який запропонував уряд, а платять усе в повному обсязі.
Експерти передбачають, що цього року роль IT-індустрії в економіці України ще більше зросте. Але, звичайно, майбутнє галузі, як і країни, залежить від нашої боротьби та Збройних сил України. Ми роками успішно будували імідж України як потужного технологічного хабу і впевнені, що після нашої перемоги інтерес до українського IT-ринку в усьому світі ще більше зросте – і ми матимемо суттєвий приплив нового бізнесу.