Цими днями в Лас-Вегасі триває всесвітня виставка споживчої електроніки, технологій та інновацій Consumer Electronic Show (СES). Цьогоріч 12 національних розробок мають можливість представити Україну. Раніше Mind детально розповідав про чотири з них: Deus Robots, Melt Water Club, JetBeep та FarmFleet. Які стартапи ще поїхали на СES? Що цікавого про них відомо? Та якими рішеннями вони дивують відвідувачів? Mind зібрав головні факти.
CheckEye
Хмарне рішення для визначення діабетичної ретинопатії по фото очного дна (захворювання сітківки ока, яке розвивається як ускладнення цукрового діабету). Технологія працює за допомогою алгоритму ML/AI. ШІ використовує досвід десятків тисяч попередньо встановлених діагнозів та на підставі цих даних надає певний висновок.
Засновником стартапу є Кирило Гончарук. Медичним радником – завідувач відділу вивчення біологічної дії та застосування лазерів в офтальмології Інституту очних хвороб і тканинної терапії імені Філатова Андрій Король. Зараз стартап розвиває B2B-модель взаємодії з клініками, оптичними ритейлерами та страховими компаніями. Наприкінці 2022 року команда провела скринінг тисячі пацієнтів на Буковині. За результатами, у 30% людей із раніше встановленим діагнозом «діабет» вперше виявили ретинопатію.
InvisionaryBox
Нейромережа, яка вміє розпізнавати положення людини та її рухи. Технологія комплектується боксом з LED-екраном, де транслюється інтерактивне відео, а також камерою для зчитування рухів і комп'ютером, який обробляє отриману інформацію.
Розробку нейромережі компанія SoftuUp (фаундери Антон Дембицький та Олег Гловацький) почала зовсім нещодавно – у 2023 році. Половина пілотних проєктів проводилася з дитячою аудиторією: вони активніше реагують на нові досліди. Зараз рішення працює за SaaS-моделлю. Оренда технології та техніки для івентів коштує $350 на день. За наявності власної техніки, підписка на Invisionarybox коштує $1250 на місяць.
Meredot
Стартап створює бездротові зарядні станції для мікромобільного транспорту та малої електромобільної техніки. Вони працюють на базі технології для безпровідної передачі енергії на відстані до 30 см та з потужністю 3000 Вт.
Компанія заснована Романом Бисько. Спочатку команда фокусувалася на електросамокатах, але у 2022-му зробила півот і розширила свій фокус на електричні шопінг-кари, скутери, колісні крісла, фудделівері-роботи. Нещодавно стартап потрапив в американський акселератор Techstars. Зараз компанія оцінюється в $6 млн. Офіси відкриті в Україні, Латвії та США. Основний фокус на Сполучених Штатах.
FARMHUB
Рішення для фермерських господарств. Складається з програмного комплексу та спеціального девайсу, що допомагають збільшити надої, оптимізувати запліднення та вчасно виявити критичний стан корів.
Розробники запевняють, що їхня технологія підвищує ефективність ферм більш ніж на 30%. Клієнт надає команді інформацію про худобу. Потім команда налаштовує систему та створює оптимальну мережу для ферми. У підсумки ПЗ допомагає аналізувати жувальні рухи тварини, стан здоров’я та ознаки естрального циклу.
MyBro
Стартап виробляє електричні скутери для кур’єрських служб мережевих супермаркетів і поштових компаній.
Компанія заснована Денисом Дімовим. Інженери компанії запевняють, що їм вдалося досягти високого ККД електромотора у 85–90% через обмотку. Потужність двигунів не перевищує 3 кВт. Попри це максимальна швидкість деяких моделей становить 150 км/год.
Батареї електробайків MyBro заряджаються від звичайної мережі у 220 В за 6 годин. Самі електробайки легкі – від 78 до 157 кг. Можуть експлуатуватися при температурі повітря від -20 до +60 градусів за Цельсієм.
ShinyClub
Засновник стартапу Ігор Кулаков створив настільний гаджет, поєднаний із ШІ-сервісом для поліпшення роботи співробітників, що працюють віддалено.
Рішення дозволяє відстежувати комплексну систему продуктивності команд та окремих фахівців. Shiny Club допомагає співпрацювати з учасниками команди, перевіряти графік, звіти про хід роботи та запобігає відволіканню.
Versi Bionics
Команда розробляє біонічний протез, який вміє автоматично ворушити пальцями та згинати зап’ясток по двох осях.
Стартап заснували троє друзів-айтівців: Сергій Томуз, Юрій Пожарь і Борис Головко. Зараз команда працює над другим MVP продукту. Цей протез, залежно від комплектації, коштуватиме від $3000 до $6000. За всі роки розробки команда витратила на проєкт понад $50 000.
OptySun
Портативний очисник води з вбудованими сонячними панелями. Розробники запевняють, що гаджет перетворює будь-яку технічну воду на питну.
Прилад являє собою невеликий контейнер вагою до 4 кг, який може використовуватися як в приміщенні, так і на вулиці.
Щоб отримати питну воду, звичайну воду треба залити в контейнер, під’єднати прилад до джерела живлення, за пів години можна отримати 10 літрів чистої води. Принцип роботи заснований на комбінації кількох технологій – очищення озоном, ультрафіолетом і фізичне очищення від великих частинок. Керує розробкою завідувач кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» Харківського політехнічного інституту Богдан Воробйов.