Сальвадор став першою країною у світі, в якій заборонено видобуток металів. Про це повідомляє агентство AFP.
Після тривалих дискусій із видобувними магнатами в країні зрештою заборонена «розвідка, розробка, видобуток і переробка металевих корисних копалин», сказано в тексті закону, опублікованому в четвер.
Закон набуде чинності після підписання президентом Санчесом Сереном.
Ця заборона покликана захистити жителів сільської місцевості від проектів із видобутку металів, які загрожують їхнім землям.
«Цей закон вкрай необхідний в умовах, коли видобувна промисловість не приносить ніякого прибутку нашій країні, натомість серйозно забруднює навколишнє середовище і водні ресурси», ─ зазначив президент Екологічного об’єднання Сальвадору Маурісіо Сермено.
Держава Сальвадор у Центральній Америці є однією із найзабрудненіших країн світу.
«Сальвадор увійшов в історію як перша країна, яка повністю заборонила розробку шахт і видобуток металів», ─ схвально відгукнулася компанія MiningWatch, яка займається екологічним контролем за видобутком корисних копалин.
Деякі країни Латинської Америки отримують чималі прибутки від експорту мінералів, але мешканці цих країн потерпають від екологічних проблем у регіоні.
MiningWatch сподівається, що прийняття цього закону в Сальвадорі стане прикладом для інших країн.
Цього місяця канадсько-австралійська золотовидобувна компанія OceanaGold програла судовий позов щодо повернення їй дозволу вести видобуток.
У сусідній Гватемалі сільські громади ведуть війну з гірничодобувними проектами з Канади і США.
Нікарагуа нещодавно відкинула проекти канадської золотовидобувної компанії B2.
Країни Центральної Америки, такі як Гватемала, Сальвадор і Гондурас ─ є одними з найбідніших в регіоні.
Але як показали нещодавні дослідження, видобуток металів приносить мізерні прибутки їхнім економікам і порівняно невелику кількість робочих місць.
Нагадаємо, Великобританія 21 квітня провела перший робочий день у межах всієї країни без використання вугілля. Без вугілля було проведено 24 години ─ це вперше з початку промислової революції. Використовувалися інші види енергії, в тому числі відновлювані.