НКРЗІ розраховує, що восени 2017 року проведено два тендери на впровадження зв'язку 4G в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц. За підрахунками НКРЗІ початкова вартість частот в діапазоні 2600 МГц складе 2,3 млрд грн, а 1800 МГц – майже 4 млрд грн. Крім того, планується, що покупці виплатять до 25% початкової вартості частот операторам-донорам, якими є «Київстар», «Vodafone Україна», «ММДС Україна».
Про це повідомляє Інтерфакс.
Кабмін має намір затвердити конкурс на покупку ліцензій на частоти четвертого покоління рухомого (мобільного) радіозв'язку 4G. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Гройсман підкреслив, що у цій сфері важливо уникнути корупції і тіньових домовленостей.
«Сьогодні ми приймемо рішення про прозору, чесну підготовку продажу ліцензії частот 4G», – сказав прем'єр.
Він нагадав, що проект даного рішення пройшов обговорення у профільному комітеті парламенту.
Також Гройсман доручив голові Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформації, перевірити якість мобільного зв'язку 3G різних операторів.
Як повідомлялося, НКРЗІ в на початку 2015 завершила тендер на надання ліцензій в стандарті UMTS (3G), реалізувавши три 15-річних ліцензії на загальну суму понад 8,77 млрд грн.
Переможцями тендеру визнані три провідні гравці ринку мобільного зв'язку: АТ «Київстар», ПрАТ «МТС Україна» і ТОВ «Астеліт» (бренд life). При стартовій ціні в 2,7 млрд грн найбільшу суму за ліцензію в зазначеному діапазоні заплатив «Астеліт» – 3,355 млрд грн, найменшу в 2,7 млрд грн – «Київстар», тоді як «МТС Україна» – 2,715 млрд грн.
Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, прийняла за основу проект змін до постанови Кабміну щодо розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 1800 МГц.
Також Комісія схвалила пропозиції про внесення необхідних змін до плану використання радіочастотного ресурсу України.