НКРЗІ: стартова вартість використання 10 МГц під 4G по всій Україні становитиме 265 млн грн

НКРЗІ: стартова вартість використання 10 МГц під 4G по всій Україні становитиме 265 млн грн

Мова про ліцензії на користування радіочастотним ресурсом в діапазоні 1800 МГц

НКРЗІ: стартова вартість використання 10 МГц під 4G по всій Україні становитиме 265 млн грн
Фото pixabay.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, прийняла за основу проект змін до постанови Кабміну щодо розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України в діапазоні 1800 МГц.

Також Комісія схвалила пропозиції про внесення необхідних змін до плану використання радіочастотного ресурсу України, повідомила прес-служба НКРЗІ.

«Враховуючи діючу рентну плату в діапазоні 1800 МГц (23 000 грн), стартову вартість ліцензії на використання 10 МГц (2x5 МГц) в усіх регіонах України пропонується визначити на рівні близько 265 млн грн. Ці ліцензії дозволятимуть операторам надавати послуги своїм абонентам із використанням різних технологій, що забезпечить учасникам ринку можливість підтримувати GSM-зв`язок для своїх абонентів та запроваджувати нові сервіси на основі більш сучасних технологій», – констатує прес-служба НКРЗІ.

У схвалених НКРЗІ пропозиціях до того ж передбачено можливість використання LTE-технології в діапазоні 1800 МГц.

Умови конкурсу або тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у цих смугах повинні передбачати можливість забезпечення діючими користувачами безперервності надання споживачам телекомунікаційних послуг у межах певних смуг радіочастот, визначених НКРЗІ за участю цих користувачів.

Як зазначається, під час обговорення проекту документу оператори телекомунікацій засвідчили свою готовність повернути наявний у них радіочастотний ресурс державі для проведення тендеру на 4G-ліцензії у разі, якщо в нормативно-правовій базі буде передбачена гарантована можливість їхньої участі з правом першого викупу частини спектру для забезпечення надання послуг своїм абонентам.

Позиція регулятора була узгоджена з операторами ринку у формі спільного звернення від телеком-операторів «Київстар», «МТС Україна» та lifecell від 23 травня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло