«Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив

Таким чином «Аграрний фонд» хоче стримувати цінові коливання на ринку мінеральних добрив

ПАТ «Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив, які були закуплені в підприємств групи Ostchem, що дозволило відновити роботу заводів. Про це повідомив голова правління товариства Андрій Радченко.

Наразі ПАТ «Аграрний фонд» має 258 000 тонн мінеральних добрив, що складає близько 15–18% від річної потреби для аграріїв України.

«Ми розпочинаємо продаж мінеральних добрив, і хочу зазначити, що Аграрний фонд виконує державну функцію – стримувати цінові коливання на ринку мінеральних добрив. Ми не плануємо спекулювати та гнатись за високою маржинальністю. Так ми поводимось на ринку борошна, і такою ж буде наша політика на ринку мінеральних добрив. Ми будемо дивитись на собівартість плюс мінімальна зрозуміла маржа – наприклад, 5%», – прокоментував Андрій Радченко.

У ПАТ зазначають, що до появи «Аграрного фонду» у 2007–2011 роках сезонне зниження цін на зерно було на рівні 20–40%. А у 2017-му сезонне зниження було біля 4,3% завдяки форвардним контрактам, що виконують стримуючу функцію. Таким чином, діяльність «Аграрного фонду» суттєво впливає на зерновий ринок країни, зокрема, допомагає стримувати цінові коливання під час жнив.

Нагадаємо, в Україні Ostchem об'єднує чотири заводи хімічної промисловості: концерн «Стірол», «Сєверодонецьке об'єднання «Азот», черкаський «Азот» і «Рівнеазот». Дистрибуцію мінеральних добрив забезпечує компанія «Украгро НПК», а транспортування – порт «Ніка-Тера».

Підприємства групи Ostchem були змушені кілька разів зупинятися і простоювати. А 7 березня 2017 року, вперше в історії української хімічної промисловості, українським хімічним підприємствам з виробництва азотних добрив групи Ostchem – в тому числі й «Рівнеазот» – повністю обмежили поставку природного газу. На ринку встановилася монополія російських виробників.

Наразі відновлено роботу таких підприємств, як «Рівнеазот» (5 липня), «Азот» у Черкасах (16 червня) і Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» (7 липня). Останній, у свою чергу, отримав першу продукцію після тривалого простою – відновлений випуск аміачної селітри.

Концерн «Стірол» змушений був припинити роботу через критичну ситуацією в Донецькій області, зокрема в Горлівці, для безпеки працівників і всіх жителів регіону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS