Три хімпідприємства Ostchem Фірташа відновили роботу
Після вимушеного більш ніж чотиримісячного простою «Рівнеазот» почав випуск аміачної та вапняково-аміачної селітри

«Рівнеазот», що входить до групи Ostchem, яка в свою чергу об'єднує підприємства азотної хімії Group DF, почало виробництво азотних добрив після вимушеного більш ніж чотиримісячного простою. Наразі підприємство почало випуск аміачної та вапняково-аміачної селітри.
Відповідне повідомлення розміщене на сторінці групи Ostchem у Facebook.
Ще одна хороша новина: ПАТ «Рівнеазот», що входить до групи OSTCHEM (об'єднує підприємства азотної хімії Group DF) – поч...
Опубликовано OSTCHEM 10 июля 2017 г.
У повідомленні прес-служба нагадує, що починаючи з серпня 2016 року, українські підприємства групи Ostchem були змушені кілька разів зупинятися і простоювати. А 7 березня 2017 року, вперше в історії української хімічної промисловості, українським хімічним підприємствам з виробництва азотних добрив групи Ostchem – в тому числі й «Рівнеазот» – повністю обмежили поставку природного газу.
Згідно заяви, це спричинило катастрофічні соціально-економічні наслідки, а на ринку мінеральних добрив встановилася монополія російських виробників. Наразі постачання газу для «Рівнеазоту» відновили.
Втім, у компанії не пояснили, яким саме чином вирішилось це питання – звідки і чий саме газ отримуватимуть підприємства Ostchem. Адже тривалий час компанія вела суди з НАК «Нафтогаз України» щодо права власності на кілька мільярдів кубомерів газу.
Загалом, як передає liga.net, відновили роботу три хімічні підприємства групи Ostсhem. 16 червня відновив роботу «Азот» у Черкасах, 5 липня – «Рівнеазот», а 7 липня – Сєвєродонецьке об'єднання «Азот». Засоби для формування закупівельних партій добрив і запуску заводів, як повідомляється, склали 1 млрд грн, з яких 750 млн грн було надано з резервів ПАТ «Аграрний фонд».
«Ці кошти були тимчасово вільні в рамках залученої кредитної лінії від Укргазбанку. Спочатку гроші планувалося спрямувати на розширення нашої форвардної програми, але ми виходили з того, що стабілізація ситуації на ринку міндобрив і запобігання паніки у аграріїв – загальнодержавні пріоритети. Тому було прийнято рішення про надання цього траншу», – цитує видання голову правління «Аграрного фонду» Андрія Радченка.
На сьогодні з заводами Ostсhem укладені договори на поставку близько 200 000 тонн добрив, які можуть бути спрямовані сільгоспвиробникам.
Нагадаємо, сьогодні, 11 липня, заступник гендиректора Одеського припортового заводу Микола Щурик повідомив на своїй сторінці в Facebook, що завод вирішив зупинити виробництво аміаку і карбаміду.
Керівництвом ОПЗ було прийнято рішення зупинити агрегати з виробництва аміаку і карбаміду, оскільки їх ціна на світових ринках падає, а ціна газу, навпаки, зростає.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].