Офіційне оформлення оренди сільськогосподарської землі відбувається тільки щодо 22,6 млн га, решта 11,7 млн га, що становить 28% від загальної площі сільхозземель, знаходиться в «тіні», відповідні втрати держбюджету становлять – 16 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«За договорами оренди земель офіційно обробляється тільки 22,6 млн га. Таким чином, потенційний обсяг земель, які знаходяться в тіньовий оренді, становить близько 11,7 млн га, або 28% від загальної площі сільськогосподарських земель», – йдеться в повідомленні з посиланням на заступника голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка.
Як зазначив заступник голови парламентського комітету, з урахуванням розміру податкового навантаження на підприємства, що працюють легально, загальні втрати держбюджету від тіньової оренди землі можна оцінити в 16 млрд грн.
Водночас загальна площа сільхозземель на підконтрольній Україні території, які можуть бути передані в оренду фізичним і юридичним особам, становить 34,2 млн га.
Так, за словами Олександра Бакуменка, вивести оренду землі з «тіні» можна за рахунок удосконалення оподаткування земель, зокрема, зарахування податку на доходи фізосіб від оренди землі до місцевих бюджетів за місцем знаходження ділянки.
На його думку, це дозволить створити додатковий стимул місцевим громадам для ефективного контролю за офіційним оформленням оренди земельних ділянок та паїв на території певної громади.
Як писав Mind, Верховна Рада відтермінувала на рік – до 1 січня 2019 року – зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі, який діє з 2002 року.
Скільки буде коштувати земля після скасування мораторію читайте в Mind.