Після скасування мораторію гектар землі коштуватиме 60 000 грн – МінАПК

Після скасування мораторію гектар землі коштуватиме 60 000 грн – МінАПК

Парламент вже кілька разів продовжував дію мораторію

Після скасування мораторію гектар землі коштуватиме 60 000 грн – МінАПК
Фото: pixabay.com

Один гектар української землі сільськогосподарського призначення коштуватиме 50 000–60 000 грн в разі скасування мораторію на її продаж. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в ефірі телеканалу ICTV.

«Тіньовий ринок землі буде існувати, поки буде діяти мораторій на її продаж. Якби ринок запустився, ціна одного га коливалася б від 50 000 до 60 000 грн», – зазначив Мартинюк.

Заступник міністра також додав, що мораторій на продаж сільгоспземель буде діяти до тих пір, поки не буде проголосований закон про обіг земель сільгосппризначення.

«Та епопея, яку ми бачимо сьогодні з продовженням мораторію, – це ніщо інше, як голий піар для того, щоб сподобатися людям і сказати, що їх захистили», – сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Гройсман уточнив, що виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям.

«Можливо допустити оборот землі між фермерами-українцями – фізичними особами в тих обсягах, які необхідні для створення сільськогосподарського підприємства», – зазначив прем’єр.

Мартинюк зауважив, що 70% всіх ділянок внесено до земельного кадастру, Держгеокадастр повністю забезпечує процес передачі ділянок в оренду.

Мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні з 2002 року. Парламент кілька разів продовжував його дію. Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті