Рада знову продовжила мораторій на продаж земель на рік
Мораторій на продаж земель тепер діятиме до 1 січня 2019 року

Верховна Рада відтермінувала на рік – до 1 січня 2019 року – зняття мораторію на продаж сільськогосподарської землі.
За відповідний законопроект №7350 за основу та в цілому проголосувало 236 народних депутатів, 65 з яких входять у «Блок Петра Порошенко» (БПП). Проти прийняття документу проголосувало 48 народних обранців, 21 з яких представляють БПП, 9 – «Народний фронт», 11 – «Самопоміч» і 7 позафракційних депутатів.
«Поки вітчизняні аграрії хоч маленькі, хоч великі, реально купити цю землю не зможуть, ми не маємо морального права відпускати ринок уже сьогодні. Тому повне відкриття ринку потрібно відкласти на конкретно визначений термін. Чітко, на всіх рівнях, розпланувати дії на цей період», – сказав один із авторів прийнятого закону народний депутат Сергій Лабазюк, представляючи документ в Раді.
Водночас Рада відхилила розгляд ще семи законопроектів, які відтерміновували на 5–6 років або загалом забороняли продаж землі.
«Треба дати можливість зробити 2,6 млн фермерських господарств, як в Польщі, а не 30 тис., як сьогодні, а потім думати про продаж земель фермерів. Категорично проти продажу землі і за продовження мораторію», – сказала лідер Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко, презентуючи законопроект про продовження мораторію ще на 5 років. Водночас Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» віддало 15 голосів у підтримку продовження мораторію ще на рік.
«Опозиційний блок» віддав 31 голос на підтримку продовження мораторію ще на рік, однак виступає проти продажу сільгоспземель до проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання.
«Водночас, якщо у власника є необхідність продати землю, він може її продати державі за ринковою вартістю ця ціна визначається на підставі цін на сільгоспземлю в ЄС. Раз Україна – це Європа, то і люди повинні за землю отримувати європейські ціни, а також рішення про те, що робити з землею, повинен прийняти народ України, якому вона належить, на Всеукраїнському референдумі», – підкреслив народний депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул, представляючи власний законопроект №7350-5.
«Якщо мораторій – це святе, то давайте нехай він діє до свят – попередній мій законопроект діяв до 7 січня 2019 року, до Різдва. Якщо ви вважаєте, що це дуже... коротко, то давайте мораторій зробимо до 19 січня, до Водохрещя», – запропонував народний депутат БПП Олексій Мушак, який зареєстрував два альтернативні законопроекти з відтермінування мораторію до 7 та до 19 січня 2019 року.
Як писав Mind, один гектар української землі сільськогосподарського призначення коштуватиме 50 000–60 000 грн у разі скасування мораторію на її продаж. Водночас МВФ відтермінував земельну реформу на 2018 рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].