Російський підприємець Олександр Віхарєв подав до Арбітражного суду Москви позов проти «Роскомнадзору». У позовній заяві йдеться про те, що Віхарєв зазнав збитків через масові блокування сайтів, пов’язані зі спробами обмежити доступ до Telegram.
Позивач вимагає від «Роскомнадзору» 5 млн рублів ($74 000) компенсації, передає Meduza.
За інформацією видання, Віхарєв керує компанією InveStore, яка залучає інвестиції в комерційну нерухомість. За його словами, через масові блокування вийшли з ладу ряд серверів InveStore, а клієнти не могли провести операції на платформі компанії.
Сума в 5 млн рублів, яку бізнесмен вимагає як компенсацію, пов’язана переважно з репутаційними збитками компанії. Хоча наразі не підтверджено, що проблеми з доступом до сайту InveStore пов'язані саме з діями «Роскомнадзору».
За даними агентства, це перший позов, поданий проти відомства в зв'язку з масовими блокуваннями.
«Роскомнадзор» намагається заблокувати Telegram із 16 квітня, у звязку з чим блокує IP-адреси хостинг-провайдерів Amazon, Google і Digital Ocean, які Telegram використовує для обходу блокування.
Дії «Роскомнадзору» позначилися на роботі багатьох сторонніх сайтів, які користувалися хостингом заблокованих провайдерів.
У ніч на 27 квітня «Роскомнадзор» вніс до реєстру заборонених сайтів окремі IP-адреси «Яндекс», «ВКонтакте» і «Одноклассники». Можливо, причиною стало те, що користувач одночасно відкрив їх та опальний Telegram на своєму пристрої.
Незабаром ці адреси було видалено з реєстру. Однак у «Яндекс» заявили, що дії «Роскомнадзору» загрожують всьому російському інтернету.
Mail.Ru 27 квітня оголосила про запуск своїх проксі-серверів для обходу блокування Telegram. «Вконтакте» саме тоді анонсувала запуск дзвінків із end-to-end-шифруванням.
Як повідомлялося, «Роскомнадзор» у Росії вигадав новий спосіб блокувати сайти, навіть VPN.
Однак засновник месенджера Павло Дуров заявив, що витратить мільйони доларів власних коштів на способи обходу блокування Telegram у Росії.