Чотири VPN-сервіси відмовилися співпрацювати з владою Росії і блокувати сайти

Чотири VPN-сервіси відмовилися співпрацювати з владою Росії і блокувати сайти

Представники сервісів заявили, що не будуть співпрацювати з владою Росії

Чотири VPN-сервіси відмовилися співпрацювати з владою Росії і блокувати сайти
фото Shutterstock

Чотири VPN-сервіси відмовилися виконувати вимогу російського регулятора «Роскомнадзора» підключитися до державної інформаційної системи, щоб блокувати заборонені сайти. Про це повідомляє «Медіазона».

Представники сервісу VPN Unlimited заявили, що за жодних обставин не будуть співпрацювати з «Роскомнадзором».

«Ні в якому разі VPN Unlimited не збирається співпрацювати з «Роскомнадзором» і не буде підключатися до реєстру заборонених в Росії сайтів. У разі блокування VPN Unlimited продовжить боротьбу з цензурою, так як у нас вже є багаторічний досвід боротьби з китайським файерволом », – сказала PR-менеджер компанії KeepSolid Аміна Єпішева.

Раніше аналогічну вимогу «Роскомнадзора» відмовилися виконувати OpenVPN і VyprVPN. Крім того, TorGuard оголосив про припинення співпраці з російськими дата-центрами і очистив всі сервери в московському і петербурзькому офісах.

Раніше «Роскомнадзор» поставив вимогу десяти найпопулярнішим VPN-сервісам підключитися до державної інформаційної системи РФ, в якій міститься інформація про заборонені сайтах. З 10 провайдерів, яким розіслано лист, як мінімум п'ять працюють у Китаї.

Вимогу підключитися до цього реєстру «Роскомнадзор» відправив провайдерам після того, як надійшла заява від одного з силових відомств.

Законопроект про заборону засобів обходу блокування сайтів в інтернеті був прийнятий в Росії влітку 2017 року. Тоді представники великих західних провайдерів оголосили, що відмовляються надалі співпрацювати з російською владою.

З липня 2017 року в Росії заблоковано близько 80 тисяч сайтів, в їх числі торрент-трекери, незалежні ЗМІ, зокрема «Каспаров.ру» і «Грані.ру», деякі ЛГБТ-сайти, а також додатки, якими користуються учасники протестів.

Нагадаємо, «Роскомнадзор» порушив адміністративні справи проти Twitter і Facebook.

На початку березня у Росії ввели покарання за прояв неповаги до влади в інтернеті і право обмежувати доступ до тих сайтів, які можуть ««ображати людську гідність і громадську мораль».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло