mind
Дуров витратить мільйони доларів на способи обходу блокування Telegram в Росії

Дуров витратить мільйони доларів на способи обходу блокування Telegram в Росії

Telegram краще закриється, ніж порушить свою обіцянку перед користувачами, заявляє засновник месенджера

Дуров витратить мільйони доларів на способи обходу блокування Telegram в Росії
фото DR

Засновник Telegram Павло Дуров оголосив про створення Цифрового опору – децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу.

«В рамках «Цифрового Опору» я почав виплачувати біткойн-гранти адміністраторам проксі і VPN. Протягом цього року буду радий пожертвувати мільйони доларів особистих коштів на ці цілі. Закликаю всіх приєднуватися і брати участь – налаштуванням проксі/VPN серверів або їх фінансуванням», – написав Дуров у своєму каналі в Telegram.

За словами Дурова, за останню добу російські наглядові органи продемонстрували готовність блокувати мільйони IP-адрес хмарних хостингів, «незважаючи на втрати сторонніх проектів».

«Крім цього, влада Росії бореться і з незалежними сервісами проксі/VPN, багато з яких перестають працювати», – сказав Дуров.

«Причина в тому, що ми відмовилися надати ФСБ доступ до листування користувачів. Для нас це було легким рішенням. Ми пообіцяли нашим користувачам 100% конфіденційність і швидше закриємося, ніж порушимо цю обіцянку», – написав він.

Засновник месенджера зазначив, що, хоча російський ринок складає лише 7% від загальної кількості користувачів Telegram, він важливий «з особистих міркувань».

Дуров подякував всім користувачам за підтримку і лояльність. «Спасибі, Apple, Google, Amazon, Microsoft – за те, що не брали участі в політичній цензурі», – подякував він і окремим компаніям.

«Росія становить 7% від призначеної для користувача бази Telegram, і навіть якщо ми втратимо весь цей ринок, зростання Telegram в інших регіонах компенсує цю втрату протягом кількох місяців. Однак для мене особисто важливо переконатися, що ми робимо все можливе для наших російських користувачів», – зазначив Дуров.

Нагадаємо, починаючи з 16 квітня «Роскомнадзор» блокує IP-адреси Google і Amazon, сервери яких можуть використовуватися месенджером Telegram для обходу блокування в Росії. За останніми даними, під обмеження потрапило понад 16 мільйонів адрес.

Більше про ситуацію навколо популярного месенджера – у матеріалі Mind «Telegram помер, хай живе Telegram».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті