«Роскомнадзор» всемогутній»: у Росії вигадали новий спосіб блокувати сайти, навіть VPN
Новий документ регулятору потрібен, щоб легалізувати блокування мільйонів ІР-адрес у рамках боротьби із Telegram

Російський регулятор «Роскомнадзор» пропонує впровадити нову підставу для блокування – рішення суду по справі в адміністративному правопорушенні. Вона увійшла до нової версії підзаконного акту, який дозволить блокувати, зокрема, і VPN та анонімайзери. Про це повідомляє «Коммєрсант».
Зазначається, що цей документ потрібен для легалізації блокування мільйонів IP-адрес у рамках боротьби з Telegram, переконані експерти.
Вони вважають, що кроки, які здійснював регулятор протягом минулого тижня, вносячи до реєстру все нові й нові ІР-адреси, що використовує Telegram для обходу блокування, були неоднозначними з правової точки зору.
«Після серії блокувань підмереж багато галузевих юристів звертали увагу, що правова база для таких дій «Роскомнадзору» відсутня, – говорить директор із стратегічних проектів Інституту досліджень інтернету Ірина Левова. – Імовірно, в наглядовому відомстві зрозуміли, що блокування усіх ІР-адрес відбувається на доволі сумнівних засадах, і вирішили оперативно та непублічно усунути цю прогалину, і таким чином підвести правову базу під свої дії».
За даними ресурсу usher2.club, який відслідковує кількість адрес, що потрапили під блокування, у понеділок у реєстрі знаходилось близько 18 млн ІР-адрес. Під обмеження доступу потрапили, зокрема, сервіси Amazon, Google, Microsoft, Hetzner, Digital Ocean.
У зв’язку із цим перебої в роботі спостерігались в багатьох інтернет-ресурсах, таких як Viber та Slack, онлайн платформі Xbox, а також тимчасово припиняв роботу онлайн-продаж білетів на сайті Музею Московського Кремля.
Нагадаємо: «Роскомнадзор» вніс Telegram до списку заборонених сайтів та заблокував месенджер на території РФ. Більш детально про ситуацію навколо популярного застосунку можна прочитати в матеріалі Mind «Telegram помер, хай живе Telegram».
З 16 квітня російський регулятор розпочав блокування ІР-адрес Google та Amazon, сервери яких можуть використовуватись месенджером для обходу блокування.
Засновник Telegram Павло Дуров оголосив про створення Цифрового опору – децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу. Для обходу блокування Telegram він готовий витратити мільйони доларів.
Днями Дуров закликав прихильників своєї програми взяти участь у флешмобі та запустити повітряні літачки на знак протесту проти цензури.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].