Мінюст унеможливив реєстрацію майна громадян реєстраторами поза своєю юрисдикцією

Міністерство і надалі буде застосовувати технічні рішення для захисту права власності громадян і представників бізнесу

Фото: Shutterstock

Міністерство юстиції на технічному рівні запровадило механізм, який не дозволяє реєстратору вчинювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати закон. Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінюсту із посиланням на заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олену Сукманову.

«До Антирейдерської комісії Мін’юсту надходить багато скарг, коли у порушення вимог закону реєстратори вчиняють реєстраційні дії поза межами своєї юрисдикції, тобто поза межами області. Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об’єкти нерухомості у Києві чи Дніпрі. Так бути не може!», – сказала вона.

За її словами, на такі дії Мін’юст реагував шляхом відключення реєстраторам доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки недобросовісні реєстратори все-одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось роблячи це несвідомо, а хтось – спеціально.

«Тому ми вирішили використати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну чи ненавмисну помилку. Тобто тепер реєстратор на технічному рівні не зможе здійснити реєстраційну дію не у своїй області, бо, якщо він спробує це зробити, на екрані з’явиться напис «технічна помилка» і натиснути кнопку буде неможливо», – пояснила заступник Міністра юстиції.

«Ми не можемо вмовити й переконати всіх реєстраторів, що потрібно працювати відповідно до закону, тому ми й надалі будемо застосовувати технічні рішення, щоб захистити права власності громадян і представників бізнесу», – наголосила Олена Сукманова. На черзі – автообмін даними між реєстрами Мін’юсту і єдиним реєстром судових рішень для того, щоб унеможливити реєстрацію на основі підроблених рішень судів, випадки яких зараз часто зустрічаються, – додала вона.

Нагадаємо, депутат пропонує передати оцінку майна в руки громадян і виключити з цього процесу оцінювачів. Фонд держмайна підтримує зазначену ініціативу.

Так, Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка повинна подолати ринок «чорної оцінки» і не дати українцям ухилятися від податків.

Як писав Mind, АМКУ перевіряє дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна

Про те, як працюють нові правила і чому незадоволені оцінювачі, читайте у матеріалі Mind «Подвійний контроль: як змінилися правила оцінки житла перед його продажем?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS