Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
ФДМ запустив оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомості

ФДМ запустив оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомості

У зв’язку з цим «стару» базу ФДМ відключив

ФДМ запустив оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомості
Фото: novostroyki.lun.ua

Фонд державного майна (ФДМ) ввів в дію оновлену Єдину базу даних звітів про оцінку нерухомості – інформаційно-телекомунікаційну систему, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).

Про це йдеться у повідомленні на сайті ФДМ.

Як зазначається, за два дні роботи нової Єдиної бази оцінки, до неї внесено майже 300 звітів. 10% звітів, які оцінювачі хотіли внести, відхилено. «Причина одна: невідповідність ціни. Але оцінювачі мають право звернутися до Фонду державного майна з апеляцією і протягом 10 днів отримати рецензію на ці звіти, а потім внести їх до бази, якщо рецензія буде позитивною», – пояснюють у Фонді.

Попередня версія Єдиної бази відключається в зв’язку з введенням в експлуатацію та застосуванням оновленої бази даних.

Крім того, протягом максимум 2 тижнів запрацюють ще 3 електронних майданчики, які ще проходять тестування,  – «І це дозволить значно покращити якість надання послуг», – зазначають у ФДМ.

«Зі свого боку закликаємо громадські організації оцінювачів, фізичні та юридичні особи, усіх зацікавлених у співпраці з Фондом державного майна України брати участь у створенні нових електронних авторизованих майданчиків з метою покращення якості та доступності зазначених послуг», – наголошують у Фонді.

Як зазначається, ФДМ працює у тісному взаємозв‘язку з Нотаріальною палатою України (НПУ).

Єдина база даних звітів про оцінку – інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності). База здійснює моніторинг звіту про оцінку на предмет відсутності порушень при його складанні та у разі його повноти, правильності та відповідності, у тому числі відповідності оціночної вартості майна, майнових прав ринковим цінам, реєструє звіт про оцінку з присвоєнням йому унікального номера. Як зазначається, незареєстрований звіт про оцінку та за відсутності зазначеного унікального номера є недійсним, що перевіряють нотаріуси під час посвідчення правочинів. 

Про те, чи можливо обійти вимоги НБУ щодо джерела доходів при купівлі квартири, читайте у матеріалі Mind «А доведи: як банки перевіряють джерело доходів при купівлі квартири».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті