Депутат пропонує передати оцінку майна в руки громадян і виключити з цього процесу оцінювачів
ФДМ підтримує зазначену ініціативу

Виключити оцінювачів з процесу податкової оцінки нерухомості пропонує народний депутат Максим Курячий (фракція «БПП»), повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про реєстрацію відповідного законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України №9054 його авторства повідомив заступник голови Фонду держмайна (ФДМ) України Євген Асташев.
«Цей законопроект виключає оцінювачів з процесу податкової оцінки. Фонд підтримує цей документ, оскільки він зніме багато питань», – зазначив Асташев на робочій зустрічі з перевірки Антимонопольним комітетом України (АМКУ) дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна.
Як пояснив він, на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) буде щомісяця оновлюватися інформація про середньоринкову ціну на нерухоме майно. Громадяни будуть звертатися до цієї бази МЕРТ і таким чином визначати вартість нерухомості.
Відповідно до зазначеного проекту закону, суму податку самостійно визначає продавець, виходячи з ціни договору купівлі-продажу або міни нерухомості, однак ціна не може бути нижче середньої ринкової вартості такого об'єкта.
«Органом звернення буде МЕРТ – і ми це підтримуємо. Інформація (про ціну нерухомості – Mind) за цим законом оновлюється раз на місяць. Громадянин звертається до цієї бази і отримує ціну. Тобто виключаються ті, хто формує податкові зобов'язання. Таким чином, буде істотно обмежена кількість оцінювачів, які працюють на ринку. Процедура податкової оцінки буде максимально автоматизована. Оцінювачі залишаються тільки з питань оренди, деяких питань приватизації – тобто 500-1000 оцінювачів», – повідомив представник ФДМ. При цьому він додав, що до теперішнього часу в реєстрі значиться близько 5 000 оцінювачів.
Нагадаємо, сайти-посередники з оцінки майна протягом місяця заробили понад 23 млн грн. Раніше оцінювачі теж звітували до Фонду, але безкоштовно.
Так, у липні Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка повинна подолати ринок «чорної оцінки» і не дати українцям ухилятися від податків.
Як писав Mind, АМКУ перевіряє дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна
Про те, як працюють нові правила і чому незадоволені оцінювачі, читайте у матеріалі Mind «Подвійний контроль: як змінилися правила оцінки житла перед його продажем?».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].