Захворіло у світі
6,542,851
Померло у світі
386,581
Вилікувалось у світі
2,830,133
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Депутат пропонує передати оцінку майна в руки громадян і виключити з цього процесу оцінювачів

Депутат пропонує передати оцінку майна в руки громадян і виключити з цього процесу оцінювачів

ФДМ підтримує зазначену ініціативу

Депутат пропонує передати оцінку майна в руки громадян і виключити з цього процесу оцінювачів
Фото: novostroyki.lun.ua

Виключити оцінювачів з процесу податкової оцінки нерухомості пропонує народний депутат Максим Курячий (фракція «БПП»), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про реєстрацію відповідного законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України №9054 його авторства повідомив заступник голови Фонду держмайна (ФДМ) України Євген Асташев.

«Цей законопроект виключає оцінювачів з процесу податкової оцінки. Фонд підтримує цей документ, оскільки він зніме багато питань», – зазначив Асташев на робочій зустрічі з перевірки Антимонопольним комітетом України (АМКУ) дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна.

Як пояснив він, на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) буде щомісяця оновлюватися інформація про середньоринкову ціну на нерухоме майно. Громадяни будуть звертатися до цієї бази МЕРТ і таким чином визначати вартість нерухомості.

Відповідно до зазначеного проекту закону, суму податку самостійно визначає продавець, виходячи з ціни договору купівлі-продажу або міни нерухомості, однак ціна не може бути нижче середньої ринкової вартості такого об'єкта.

«Органом звернення буде МЕРТ – і ми це підтримуємо. Інформація (про ціну нерухомості – Mind) за цим законом оновлюється раз на місяць. Громадянин звертається до цієї бази і отримує ціну. Тобто виключаються ті, хто формує податкові зобов'язання. Таким чином, буде істотно обмежена кількість оцінювачів, які працюють на ринку. Процедура податкової оцінки буде максимально автоматизована. Оцінювачі залишаються тільки з питань оренди, деяких питань приватизації – тобто 500-1000 оцінювачів», – повідомив представник ФДМ. При цьому він додав, що до теперішнього часу в реєстрі значиться близько 5 000 оцінювачів.

Нагадаємо, сайти-посередники з оцінки майна протягом місяця заробили понад 23 млн грн. Раніше оцінювачі теж звітували до Фонду, але безкоштовно.

Так, у липні Фонд держмайна запустив Єдину базу даних звітів про оцінку – систему, яка повинна подолати ринок «чорної оцінки» і не дати українцям ухилятися від податків.

Як писав Mind, АМКУ перевіряє дотримання ФДМ законодавства при впровадженні е-бази оцінки майна

Про те, як працюють нові правила і чому незадоволені оцінювачі, читайте у матеріалі Mind «Подвійний контроль: як змінилися правила оцінки житла перед його продажем?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті