МЕРТ планує відтермінувати введення маркування латиницею на упаковці до 2021 року

За цей час виробники повинні адаптуватися до міжнародних позначеннь і списати залишки пакувальних матеріалів

Фото: УНІАН

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) має намір відкласти перехід на обов'язкове маркування продукції одиницями SI (одиниці вимірювання з використанням літер латинського або грецького алфавіту) на 2 роки – до 1 січня 2021 року.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на відповідний проект наказу міністерства, яким передбачається скасувати введення зазначеного маркування з 1 січня 2019 року, що затверджено наказом №914 від серпня 2015 року.

Так, згідно із проектом документу, дані зміни продовжать перехідний період, протягом якого виробники повинні адаптуватися до міжнародних позначеннь і списати залишки існуючих пакувальних матеріалів.

Як зазначається, з 1 січня 2021 року виробники повинні будуть, в першу чергу, вказувати одиниці виміру латиницею, а вже в дужках – українською мовою. До цього моменту одиниці позначаються українською.

Документом також передбачено, що продукція, виведена на ринок до 2021 року, залишається в обігу до закінчення терміну придатності без обмежень з приводу невідповідності маркування.

У той же час, на думку Європейської бізнес асоціації (ЄБА), нові вимоги до маркування спричинять значні матеріальні витрати для виробників.

Крім того, за даними асоціації, в деяких галузях маркування продукції латиницею суперечить законодавству, яким передбачено маркування українською мовою. Зокрема, такі вимоги існують для харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів і пестицидів.

Як зазначають у ЄБА, неузгодженість використання міжнародного маркування в деяких законах може привести до припинення поставок кормів.

«Усі корми, кормові добавки та ветеринарні препарати повинні бути зареєстровані на українській мові. Процес реєстрації кожної товарної позиції, згідно із законодавством, займає до 210 днів. Відповідно, свідоцтва будуть видані вже у 2019 році. Тобто товари будуть фактично дозволені до обігу, але не відповідатимуть чинному законодавству. Тому компанії будуть змушені припинити їх поставки», – пояснили в ЄБА.

Нагадаємо: раніше Верховна Рада ухвалила маркування органічних продуктів, що містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження, державним логотипом для органічної продукції та написом «organic», та заборону маркування псевдо органічної продукції написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», та словами з префіксами «біо-», «еко-» будь-якими мовами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS