В Україні у травні подорожчали свинина, цибуля, капуста, морква й буряк

В Україні у травні подорожчали свинина, цибуля, капуста, морква й буряк

Водночас вартість яєць, тепличних томатів та тепличних огірків знизилась

В Україні у травні подорожчали свинина, цибуля, капуста, морква й буряк
Фото: Getty Images

В Україні у травні подорожчали свинина, цибуля, капуста, морква й буряк. Водночас вартість яєць, тепличних томатів та тепличних огірків знижується.

Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

У пресслужбі зазначили, що індекс борщу за місяць зріс на 19%, а в річному вимірі – на 52%, досягнувши позначки 222 грн.

За підрахунками УКАБ, цибуля ріпчаста подорожчала майже вдвічі (+82% за місяць) і наразі коштує в середньому 29,9 грн/кг, що на 91% більше, ніж у 2024 році. Очікується, що ціна зростатиме щонайменше до липня, залежно від обсягів імпортних постачань.

Буряк додав у ціні 60% за місяць і на 121% перевищує торішній показник, вартуючи 46,9 грн/кг, капуста подорожчала до 72,5 грн/кг – на 42% у місячному вимірі, а річне зростання сягнуло рекордних 437%.

Морква зросла в ціні до 49,9 грн/кг – на 14% за місяць, що на 342% більше, ніж у травні минулого року.

«Основною причиною подорожчання буряка, капусти та моркви є суттєве скорочення пропозиції на тлі сезонного зменшення запасів», – прокоментували аналітики.

Водночас стара картопля подешевшала – на 2% за місяць, до 34,4 грн/кг, під тиском молодої картоплі, яка наразі коштує 80–130 грн/кг. Очікується, що з середини червня ціна на молоду картоплю знижуватиметься завдяки зростанню внутрішньої пропозиції.

Щодо м'яса, то за підрахунками УКАБ, найбільше зросла вартість ошийка – на +20% за місяць до 330 грн/кг. Очікувати зниження вартості найближчим часом, за словами аналітиків, не варто, оскільки фіксується скорочення внутрішньої пропозиції, зумовлене зменшенням поголів’я свиней на 11% у порівнянні з минулим роком і зниженням забійної маси на 9% у першому кварталі 2025 року.

Яловичина подорожчала на 6% за місяць, до 317 грн/кг, на тлі скорочення поголів’я великої рогатої худоби та впливу цін на свинину. Куряче філе додало 5% за місяць і наразі коштує 200 грн/кг, що на 29% більше, ніж рік тому. Курячі стегна за місяць подешевшали на 4%, до 120 грн/кг, за рік ціна зросла на 8%.

«Ринок молочної продукції на початку травня 2025 року залишається стабільним, із коливанням цін на полицях супермаркетів у межах 1-6% залежно від товару. Проте, порівняно з минулим роком, більшість молочних продуктів суттєво подорожчали», – розповіли в пресслужбі.

Також стабільні ціни наразі фіксують на бакалійні товари. Соняшникова олія подорожчала на 2% за місяць – до 76,7 грн за 850 мл, що на 30% більше, ніж торік. Ціна на рис (50,1 грн/кг) залишилася незмінною порівняно з квітнем та навіть виявилася на 13% нижчою, ніж у травні 2024 року, що пояснюється зниженням світових цін.

Водночас спостерігається зниження цін на яйця та салатні овочі. Курячі яйця категорії С1 подешевшали на 5% за місяць – до 72,3 грн за десяток, хоча в річному вимірі їхня вартість залишається на 50% вищою. З настанням тепла, за даними аналітиків, очікується подальше зниження цін.

У пресслужбі наголосили, що у травні суттєво подешевшали огірки – овоч впав у ціні на 31% за місяць – до 53,5 грн/кг, що на 14% нижче, ніж торік; помідори – на 21%, до 99,5 грн/кг, що також на 7% менше у річному порівнянні.

«Така динаміка пояснюється збільшенням внутрішньої пропозиції тепличної продукції та стабільним рівнем імпорту. Очікується, що ціни на огірки можуть знизитися ще на 5–10% у найближчі тижні», – пояснюють у пресслужбі.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні фіксується зниження цін на ліки. З 1 березня до 5 травня здійснено 5 планових і 828 позапланових заходів державного нагляду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло