В Україні у травні подорожчали свинина, цибуля, капуста, морква й буряк
Водночас вартість яєць, тепличних томатів та тепличних огірків знизилась

В Україні у травні подорожчали свинина, цибуля, капуста, морква й буряк. Водночас вартість яєць, тепличних томатів та тепличних огірків знижується.
Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.
У пресслужбі зазначили, що індекс борщу за місяць зріс на 19%, а в річному вимірі – на 52%, досягнувши позначки 222 грн.
За підрахунками УКАБ, цибуля ріпчаста подорожчала майже вдвічі (+82% за місяць) і наразі коштує в середньому 29,9 грн/кг, що на 91% більше, ніж у 2024 році. Очікується, що ціна зростатиме щонайменше до липня, залежно від обсягів імпортних постачань.
Буряк додав у ціні 60% за місяць і на 121% перевищує торішній показник, вартуючи 46,9 грн/кг, капуста подорожчала до 72,5 грн/кг – на 42% у місячному вимірі, а річне зростання сягнуло рекордних 437%.
Морква зросла в ціні до 49,9 грн/кг – на 14% за місяць, що на 342% більше, ніж у травні минулого року.
«Основною причиною подорожчання буряка, капусти та моркви є суттєве скорочення пропозиції на тлі сезонного зменшення запасів», – прокоментували аналітики.
Водночас стара картопля подешевшала – на 2% за місяць, до 34,4 грн/кг, під тиском молодої картоплі, яка наразі коштує 80–130 грн/кг. Очікується, що з середини червня ціна на молоду картоплю знижуватиметься завдяки зростанню внутрішньої пропозиції.
Щодо м'яса, то за підрахунками УКАБ, найбільше зросла вартість ошийка – на +20% за місяць до 330 грн/кг. Очікувати зниження вартості найближчим часом, за словами аналітиків, не варто, оскільки фіксується скорочення внутрішньої пропозиції, зумовлене зменшенням поголів’я свиней на 11% у порівнянні з минулим роком і зниженням забійної маси на 9% у першому кварталі 2025 року.
Яловичина подорожчала на 6% за місяць, до 317 грн/кг, на тлі скорочення поголів’я великої рогатої худоби та впливу цін на свинину. Куряче філе додало 5% за місяць і наразі коштує 200 грн/кг, що на 29% більше, ніж рік тому. Курячі стегна за місяць подешевшали на 4%, до 120 грн/кг, за рік ціна зросла на 8%.
«Ринок молочної продукції на початку травня 2025 року залишається стабільним, із коливанням цін на полицях супермаркетів у межах 1-6% залежно від товару. Проте, порівняно з минулим роком, більшість молочних продуктів суттєво подорожчали», – розповіли в пресслужбі.
Також стабільні ціни наразі фіксують на бакалійні товари. Соняшникова олія подорожчала на 2% за місяць – до 76,7 грн за 850 мл, що на 30% більше, ніж торік. Ціна на рис (50,1 грн/кг) залишилася незмінною порівняно з квітнем та навіть виявилася на 13% нижчою, ніж у травні 2024 року, що пояснюється зниженням світових цін.
Водночас спостерігається зниження цін на яйця та салатні овочі. Курячі яйця категорії С1 подешевшали на 5% за місяць – до 72,3 грн за десяток, хоча в річному вимірі їхня вартість залишається на 50% вищою. З настанням тепла, за даними аналітиків, очікується подальше зниження цін.
У пресслужбі наголосили, що у травні суттєво подешевшали огірки – овоч впав у ціні на 31% за місяць – до 53,5 грн/кг, що на 14% нижче, ніж торік; помідори – на 21%, до 99,5 грн/кг, що також на 7% менше у річному порівнянні.
«Така динаміка пояснюється збільшенням внутрішньої пропозиції тепличної продукції та стабільним рівнем імпорту. Очікується, що ціни на огірки можуть знизитися ще на 5–10% у найближчі тижні», – пояснюють у пресслужбі.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні фіксується зниження цін на ліки. З 1 березня до 5 травня здійснено 5 планових і 828 позапланових заходів державного нагляду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].