Порошенко затвердив маркування органічної продукції написом «organic» та державним логотипом
Президент підписав відповідний закон про маркування і обіг органічної продукції

Маркування органічних продуктів, що містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження, державним логотипом для органічної продукції та написом «organic», та заборону маркування псевдо органічної продукції написами «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», та словами з префіксами «біо-», «еко-» будь-якими мовами, підтримав президент України Петро Порошенко.
Як зазначається на сайті глави держави, відповідний закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (законопроект №5448-д), він підписав сьогодні, 30 липня 2018 року.
«Продукт дозволяється маркувати як органічний продукт, якщо він вироблений відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції і містить не менше ніж 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження (за вагою без урахування частки води та кухонної солі) та не більше п’яти відсотків (за вагою) неорганічних інгредієнтів, внесених до Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях. Органічне виробництво такого продукту підтверджується сертифікатом», – йдеться у тексті документа.
Так, органічна продукція, що вводиться в обіг та реалізується, повинна маркуватися державним логотипом для органічної продукції.
Обов’язковим елементом маркування органічної продукції є кодовий номер, що розміщується під державним логотипом та містить: акронім, що ідентифікує державу походження, напис «organic», реєстраційний код органу сертифікації, що здійснив сертифікацію органічного виробництва.
«Забороняється маркування державним логотипом для органічної продукції сільськогосподарської продукції, що була отримана не в результаті органічного виробництва або є продукцією перехідного періоду, а також використання під час маркування такої продукції будь-яких позначень та написів «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік», та/або будь-яких однокореневих та/або похідних слів від цих слів з префіксами «біо-» , «еко-» тощо будь-якими мовами», – йдеться у документі.
Нагадаємо: Верховна Рада прийняла зазначений закон 10 липня 2018 року, яким зокрема, вводиться штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності сертифіката для юросіб – в розмірі 8 мінімальних заробітних плат (МЗП), для фізосіб-підприємців – у розмірі 5 МЗП.
Як писав Mind, Україна за останні кілька років стала важливим постачальником органічної продукції на західні ринки. Основна органічна продукція, яка експортується з України, – це зернові, олійні та бобові культури, дикорослі ягоди, гриби, горіхи і лікарські трави.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].