Кабмін планує провести повторний конкурс на приватизацію «Центренерго» до кінця січня 2019 року

Конкурс буде проведено на колишніх умовах і за колишньою ціною

Фото: pixabay

Повторний конкурс з приватизації енергогенерувальної компанії ПАТ «Центренерго» буде проведено на колишніх умовах і за колишньою ціною, передає Інтерфакс-Україна.

Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні в середу, затвердивши перелік об'єктів великої приватизації.

Згідно з рішенням уряду, до переліку, зокрема, включено ВАТ «Центренерго», приватизацію якого наказано здійснити у відповідність до вимог 4-го абзацу 2-го пункту 5 розділу закону «Про приватизацію державного та комунального майна».

Оперативність прийняття рішення уряду обумовлена необхідністю оголошення конкурсу до закінчення терміну оцінки «Центренерго» (до 31 березня 2019 року).

За інформацією агентства, конкурс можуть оголосити до кінця січня.

Раніше, торги з продажу державного пакета акцій ПАТ «Центренерго», призначені на 13 грудня 2018 року, не відбулися.

Претенденти – ТОВ «Укрдонінвест» і виробниче унітарне підприємство «Нафтобітумний завод» (Білорусь) – не були допущені до участі, оскільки подана ними документація не відповідала вимогам законодавства.

Фонд держмайна (ФДМ) виставляв на продаж 78,289% акцій ПАТ «Центренерго» за стартовою ціною 5 млрд 984,992 млн грн. Конкурс мав відбутися за наявності, мінімум, 2 учасників, один з яких – іноземний.

Після оголошення конкурсу спочатку про намір брати участь у ньому заявили 6 компаній, з яких документи з фінансовою гарантією подали ТОВ «Укрдонінвест» (Київ), бенефіціаром якого виступає бізнесмен Віталій Карпачова, і білоруське унітарне підприємство «Нафтобітумний завод», що належить найбільшому приватному білоруському нафтотрейдерові «Інтерсервіс».

ПАТ «Центренерго» за підсумками 2017 року збільшило чистий прибуток у 4,9 рази – до 1 млрд 891,063 млн грн. Виторг виріс на 2,1% – до 10,919 млрд грн, сукупна вартість активів – на 17,4%, до 10,074 млрд грн.

«Центренерго» експлуатує 23 блоки (18 – пиловугільні, п'ять – газомазутові) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт.

Нагадаємо: сьогодні, 16 січня 2019 року, Кабінет міністрів затвердив перелік об'єктів великої приватизації. 

Раніше, Міжнародний валютний фонд (МВФ) та ФДМ домовились про спільне вирішення проблем, що блокують процес великої приватизації. 

Про те, чому було провалено приватизацію «Центренерго», і чи є шанси виправити ситуацію у 2019 році, читайте у інтерв'ю для Mind учасника Стратегічної групи радників з підтримки реформ Андрія Бойцуна.

Про те, як не проґавити чергові можливості великої приватизації і отримати від неї максимум, читайте у матеріалі Mind

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS