Сьогодні Національне антикорупційне бюро України провело 20 обшуків, в тому числі у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі, передає БізнесЦензор.
Про це на брифінгу заявив глава НАБУ Артем Ситник.
Ситник уточнив, що обшуки пройшли за місцем проживання колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря, Віталія Жукова, Андрія Рогози і інших осіб.
«Виходячи з того, що ми побачили в цих сюжетах (журналістів Bihus.Info – Mind), ми зареєстрували два кримінальних провадження. Сьогодні в рамках одного з них було проведено ряд обшуків, близько 20, в тому числі, за місцем проживання Ігоря і Олега Гладковських, Віталія Жукова, Андрія Рогози і інших громадян», – сказав Ситник.
«Зараз слідчі дії тривають», – додав глава НАБУ.
Також Ситник прогнозує появу маніпуляцій проти Бюро в зв'язку зі зловживаннями в дежконцерні «Укроборонпром» на основі даних Євгена Шевченка, який був пов'язаний з НАБУ, проте ніколи не був штатним співробітником Нацбюро, повідомляє видання із посиланням на Інтерфакс-Україна.
«У зв'язку з тим, що, за нашою інформацією, готується чергове вкидання, маніпуляція і щодо цієї теми (передачі в НАБУ з військової прокуратури кримінального провадження щодо зловживань в ДК «Укробронпром»), і щодо НАБУ. Євген Шевченко – це особа, яка ніколи не працювала в НАБУ, але при цьому він співпрацював з детективами Антикорупційного бюро за низкою кримінальних проваджень», – сказав Ситник.
«Знаючи про підготовку інформаційних вкидів – і ці вкиди будуть базуватися навколо цієї особи (Шевченко) – я хотів би в черговий раз роз'яснити його статус, щоб максимально скоротити кількість маніпуляцій, які найближчим часом будуть», – пояснив директор НАБУ.
Ситник зазначив, що співпраця з Шевченком оформлялося договорами про конфіденційний співпраці.
Він також відкинув звинувачення на адресу НАБУ щодо того, що Бюро протягом двох років не реагувало на зловживання в «Укроборонпрому».
«Один з народних депутатів продемонстрував лист військової прокуратури, яким ряд матеріалів направлено до НАБУ», – сказав Ситник.
Він розповів, що з кримінального провадження, яке, за його даними, залишається в Генеральній прокуратурі України, виділили 87 сторінок, які були спрямовані в НАБУ. Ці матеріали стосувалися листування Шевченка з окремими особами.
«Що стосується співпраці з паном Шевченком, то мова йде про три кейсах, і інших спеціальних завданнях або іншого співробітництва в рамках конфіденційного співробітництва не було», – сказав директор НАБУ, і допустив, що деякі події Шевченко поза співпраці з Нацбюро можуть бути «предметом для можливої спекуляції».
«Як цією особою будуть спекулювати, мені зараз дуже складно спрогнозувати. Давайте подивимося, що буде в понеділок», – додав Ситник.
Нагадаємо: журналісти Bihus.info оприлюднили схему з розкрадання в оборонному комплексі, головним фігурантом якої названо сина Олега Гладковського (бізнес-партнера президента Петра Порошенка – уже колишнього першого заступника секретаря РНБО) Ігоря. За інформацією видання він разом із партнерами організував у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки й був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.
Пізніше стало відомо, що Глаковський-старший і Ко лише на 6 авіадеталях відмили $300 000.
У свою чергу, НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці» за всіма наведеними фактами в розслідуванні.
Зі свого боку представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану й розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.