Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
«Укроборонпром» прокоментував дані розслідування Bigus Info про експортний контракт із Казахстаном

«Укроборонпром» прокоментував дані розслідування Bigus Info про експортний контракт із Казахстаном

Представники концерну назвали інформацію журналістів некоректною та маніпулятивною

«Укроборонпром» прокоментував дані розслідування Bigus Info про експортний контракт із Казахстаном
Фото: УНІАН

Держконцерн «Укроборонпром» надав пояснення стосовно інформації, оприлюдненої 4 березня журналістами проекту «Наші гроші» виробництва Bigus Info. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану і розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.

«Інформація, оприлюднена програмою «Наші гроші», має ознаки маніпуляцій і є проявом заангажованої журналістики: автори не подали в сюжеті точку зору концерну, яка була надана їм на їхній запит. Підкреслюємо, що інформація про так би мовити семиразово завищенні ціни на (закуплені в рамках авіаремонтного контракту. – ІФ) прилади для Ан-26 є некоректною», – наголошено в заяві держконцерну.

«У договорі з іноземним замовником було передбачено оснащення двох літаків комплектами висотомірів по три прилади в кожному. Згідно з умовами договору, вказані прилади підлягали заміні на нові, виготовлені не пізніше 2015 року. Українські авіаційні підприємства, до яких зверталися представники концерну, повідомили про відсутність цих висотомірів. Єдиною компанією, яка погодилася поставити ці вироби, було ТОВ «АН-Сервіс». Вони були перевірені фахівцями ДП «410 завод ГА» і представниками замовника», – пояснили в концерні.

«Окремо відзначимо, що інші факти імпорту в Україну подібних приладів (випуску після 2014 року) офіційно не зафіксовані», – сказано в повідомленні дежконцерну.

У ньому також уточнили, що «Укроборонпром» не коментує питання доставки висотомірів в Україну, з огляду на те, що підприємства концерну не надавали послуги з логістики.

У дежконцерні розцінюють як вкрай некоректні озвучені журналістами твердження про вартість закуплених комплектуючих «без повного розуміння ними всіх нюансів формування митної вартості».

За оцінками держконцерну, оптимальну ціну закупівлі російських комплектуючих підтверджує факт придбання їх країною-замовником у української сторони, в іншому випадку комплектуючі могли бути придбані за привабливішою ціною безпосередньо в країні – виробнику РФ, яка виступає партнером Казахстану в Митному союзі.

«Прибуток концерну за цією поставкою був не менше (рівня) рентабельності всього контракту. Виконання цього договору забезпечило роботою кілька тисяч працівників авіабудівної галузі України, а його загальна вартість склала близько $6 млн», – уточнили в дежконцерні.

Раніше Mind писав про нове розслідування Bihus.Info: Гладковський і Ко лише на 6 авіадеталях відмили $300 000. Це вже третя частина масштабного розслідування про розкрадання в оборонній сфері та причетність до корупційних схем бізнес-партнера президента Петра Порошенка – уже колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Гладковський-молодший уже назвав фейком розслідування про розкрадання в оборонці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті