Захворіло у світі
62,746,222
Померло у світі
1,459,497
Вилікувалось у світі
40,138,626
Захворіло в Україні
732,625
Померло в Україні
12,327
Вилікувалось в Україні
345,149
НАБУ зареєструвало ще одне кримінальне провадження за 3 частиною розслідування Bihus.info

НАБУ зареєструвало ще одне кримінальне провадження за 3 частиною розслідування Bihus.info

Частина описаних журналістами подій в оборонній сфері вже досліджується в межах розслідувань НАБУ

НАБУ зареєструвало ще одне кримінальне провадження за 3 частиною розслідування Bihus.info
Фото: НАБУ

Детективи Нацонального антикорупційного бюро (НАБУ) зареєстрували ще одне кримінальне провадження за результатами аналізу інформації, викладеної в третій частині розслідування журналістів Bihus.info про факти корупції в «оборонці».

Про це йдеться в повідомленні НАБУ на сторінці Facebook.

«За результатами аналізу інформації, викладеної в третій частині розслідування Lesya Ivanova та Bihus.info про факти корупції в оборонці, детективи #НАБУ зареєстрували ще одне кримінальне провадження. Попередня правова кваліфікація – ч.5 ст.191 КК України», – йдеться у повідомленні.

За результатами аналізу інформації, викладеної в третій частині розслідування Lesya Ivanova та BIHUS.info про факти...

Опубликовано НАБУ вівторок, 5 березня 2019 р.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесені за фактом заволодіння коштами держбюджету, вчиненого за попередньою змовою групою осіб в особливо великому розмірі, шляхом зловживання службовим становищем службовими особами з числа керівників державної компанії «Укрспецекспорт», під час здійснення закупівлі деталей та комплектуючих для авіатехніки.

«Аби запобігти поширенню недостовірної інформації, зазначаємо: наведені факти та листування між фігурантами оприлюднених трьох частин згаданого розслідування журналістів, які, припускаємо, можуть міститися в матеріалах розслідування військової прокуратури, ГПУ до НАБУ ніколи не передавала», – наголошують у НАБУ.

Натомість НАБУ отримало матеріали, які стосуються інших фактів, що були долучені до розслідування детективів.

Як нагадують у бюро, частина описаних Bihus.info в оборонній сфері подій вже досліджується в межах розслідувань НАБУ.

Як писав Mind, у третій частині розслідування журналісти Bihus.info  оприлюднили, як Гладковський і Ко лише на 6 авіадеталях відмили $300 000. Так, учасники корупційної схеми завищували ціни при закупівлі в 5–7 разів.

Стаття 191 частина 5 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті