НАБУ підтвердило отримання від ГПУ листування за участю фігурантів розслідування Bihus.info щодо корупції в оборонці

ТОВ «Оптимумспецдеталь» фігурує в листуваннях, оскільки її бенефіціар – Андрій Рогоза, згадується в кількох розслідуваннях НАБУ

Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підтвердило отримання від Генпрокуратури навесні 2017 року листування на 87 сторінок, в яких зокрема фігурує ТОВ «Оптимумспецдеталь» і її бенефіціар Андрій Рогоза, згаданий у скандальному розслідуванні журналістів Bihus.info щодо корупції в оборонці, йдеться у повідомленні НАБУ на сторінці Facebook.

Як зазначається, відповідне детальне роз'яснення, в якому, зокрема Бюро наводить схему оборуток за участю наведеного фігуранта кількох справ, розміщене на сайті відомства.

НАБУ підтвердило отримання від ГПУ листування за участю фігурантів розслідування Bihus.info щодо корупції в оборонці
Фото: НАБУ

«Основна частина листувань стосується розслідування фактів завдання збитків «Укрзалізниці» та НАК «Нафтогаз України», яке детективи НАБУ здійснюють з 2016 року. ТОВ «Оптимумспецдеталь» фігурує в листуваннях, оскільки її бенефіціар – Андрій Рогоза – був «комунікатором» між особами, причетними до ймовірних корупційних оборудок, які розслідують детективи НАБУ, та Євгеном Шевченком, якого залучили на законних підставах до проведення негласних слідчих розшукових дій», – пояснюють у НАБУ.

Днями ЗМІ опублікували ті самі 87 сторінок, які ГПУ навесні 2017 року передало до #НАБУ. В цих листуваннях складно...

Опубликовано НАБУ Воскресенье, 17 марта 2019 г.

У той же час у Бюро зазначають, що інформації з листуваннях на момент її отримання два роки тому, було недостатньо для початку окремого розслідування ймовірних зловживань конкретних осіб у сфері оборони.
«На даний момент Управління внутрішнього контролю НАБУ здійснює службове розслідування щодо ситуації, яка склалася», – наголошують у НАБУ.

Нагадаємо, що днями прес-секретар Лариса Сарган на сторінці у Facebook навела слова Генпрокурора Юрія Луценко щодо передачі зазначених матеріалів до НАБУ.

«Окремо наголошую, що ще в 2017 році матеріали, з яких витікає ймовірна корупційна діяльність працівників НАБУ у співпраці з керівником ТОВ «Оптимумспецдеталь» громадянином Рогозою, була направлена до НАБУ. За заявою керівника САП, а тільки він може володіти цією інформацією, жодних дій НАБУ в цій справі не вчиняла. Тому це питання належить до компетенції громадської ради НАБУ, з рештою – аудиту НАБУ та інших відповідних структур, бо ні Президент, ні Генеральний прокурор, ніхто інший не може жодним чином вплинути на діяльність НАБУ. Такий закон», – процитувала вона слова Генпрокурора.

«Суспільство цікавиться питанням – чи було розкрадання коштів держконцерну «Укроборонпром», чи була корупція з боку...

Опубликовано Ларисой Сарган Вторник, 12 марта 2019 г.

Пізніше, НАБУ повідомило, що розслідування Bihus.info містить маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в «Укроборонпромі». Крім того, у відомстві зазначали, що Євген Шевченко, згаданий у журналістському розслідувані, ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним у рамках закону.

Раніше Mind писав, що СБУ, НАБУ та ДФС замішані в справі про корупцію в «Укроборонпромі», за даними Генпрокуратури.

Нагадаємо: НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці». Воно охоплює всі факти, наведені в трьох частинах оприлюдненого журналістського розслідування про корупційні схеми в державному концерні «Укроборонпром».

Зі свого боку представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану й розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.

Раніше Mind писав, що друзі Порошенка організували розкрадання коштів «Укроборонпрому», посилаючись на Bigus.info.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS